Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mi nová grafická karta nepodává výkon jako podávala méně výkonná verze ?

Pozeptal bych se rád na následujcí. V pc jsem původně měl grafickou kartu HD 4850 512MB/GDDR3 a ke vší spokojenosti jsem hrál hry jako Call Of Duty , Mafia 2 atd... v 1920x1080 rozlišení. Benchmark v tomto rozlišení u Mafie 2 byl ke 40 FPS.
Nyní jsem si pořídil jinou novou grafickou kartu geForce 460 1GB/GDDR5 a něco nemám v pořádku ? Sice pokud porovnám výkon vykázaný FulMark testem dává mi nová geForce skoro o polovinu lepší výkon FPS /75 FPS full screen 1920x1080/,než starší HD 4850, ovšem pokud pustím benchmark na Mafii 2, kde původni HD 4850 měla 40 FPS, nová geForce dává 30 FPS. Takhle tedy orientačně vásledky. Hlavně mě překvapilo, že když teď s novou kartou začnu hrát Call of Duty, jak naběhne střílečka, prvních 3-5 vteřin je obraz jak zpomalenej film než se to rozhoupe, aby se dalo vůbec hrát. Potom už to jde, ale často se jako zadrhne a zas běží dál. Jinak je vše Ok, obraz skvělej, žádný problém, ovladače mám samozdřejmě aktuální. Původní grafiku i novou živí zdroj Enermax 525 W. Mám tedy přepokládat, že zmíněné nečekané potíže jsou způsobeny nedostatkem proudu, když hraju hru ? Děkuji předem za nápovědu - chtěl bych si být jistý, že je to tím, dřív než si koupím silnější zdroj.

To jsem udělal, z radosti, že mam novou kartu jsem si přeinstaloval celej Windows, Catalyst tam vůbec už není.Ta nová karta dává dobrý výsledky v tom FulMarku, jenže tam se točí jenom dokola to chlupatý kolo, což si myslím není pro zdroj nějaká zvlášť zátěž. Zato benchmark v Mafii nevychází dobře a tam už se grafika hýbe a proto si teda osobně myslím, že to je proudem a trafo nestíhá, ale nejsem specialista, tak se potřebuju zeptat čímpak to asi teda je ?

Pokud by snad někdo pak chtěl přidat radu, uvítám ji, pořád si s tím hraji a nemůžu příjít na to, kde je problém. Snad bych i opustil pomalu tu možnost slabého zdroje, mě se zdá, jakoby ta karta ve hře nevěděla, že se má vybičovat k výkonu. Ve Windows spuštěný FurMark mi u ní ukáže excelentní výkon, kdy dosahuje přes 70 FPS průměrně při 1980x1020 rozlišení full screen test, ale jak pustim hru, tak to nemaká jak by mělo. Mafia běží jakoby zpomaleně a benchmark mi u ní vychází na 20 FPS. Docela by mě zajímalo, kde je problém, protože v nastavení jsem už odzkoušel co šlo. Výsledek FPS se zvyšuje, pokud snížíte rozlišení obrazovky a když v testu Mafie benchmark snížim rozlišení na úplný minimum, tak stejně dosahuju jen 20 FPS jako u maximálního rozlišení 1980x1020. Nechápu co je špatně ? A v návodu řešení problémů není zmíňka o něčem takovém. Ovladač je aktualní, žádný ATI ovladače v pc nejsou aby docházelo ke konfliktu.

Prvně mě to trklo u Call of Duty, že něco není vcajku, protože jak naběhne střílečka, tak trvá 3-5 vteřin, než se dá vůbec hrát, kurzor běží pomalu, pohybovat se nedá pořádně, jakoby chytala dech ze začátku, pak se to dá hrát po těch 3-5 vteřinách, ale zas se to opět zpomaluje často. Víte zhruba ohledně té fyziky kde pod jakym názvem se to asi zapíná/vypíná ? Mě v nastavení dodanýho software není jasný akorát položka Hyperdrive co přesně znamená, v ostatnim se orientuje, ale stejně at ten Hyperdrive vypnu anebo zapnu, tak to nepomáhá.

OK díky za nápovědu. Nicméně zatím se nedaří, konkrétně Mafia v nastavení Video pokud vypnu PhysX, nepomáhá to, stále pak po spuštění benchmarku je strop 22 FPS. On je strop stejně 22 FPS i když tam nastavím minimální rozlišení s minimálníma nárokama. Zkouším ještě fidlovat s NVIDIA Control Panel - SETPhysX configuration vypnout nejde - AUTO - GEForce - CPU volba pouze. Tak snad pokud by později někdo měl ještě tip, uvítám velice, jinak přesto děkuji

s tim COD4 mam ten sami problem. Sekani klesani FPS az o 100!!! v prubehu hry se to stabilizuje a uz to tak nedela, ale ty zacatky jak se to laguje :x to je hruza - internetem to neni a zelezo mam toto

Manufacturer: ASUS
Processor: Intel(R) Core(TM) i7 CPU 950 @ 3.07GHz (8 CPUs), ~3.1GHz
Memory: Kingston 3x2GB DDR3 2000MHz, HyperX T1, XMP, CL9
Hard Drive: 320 GB + 1TB WD
Video Card: ATI Radeon HD 4800 Series
Monitor: Asus VW222S
Sound Card: Creative SB X-Fi Titanum Fatal1ty Pro Series
Speakers/Headphones: Creative Fatal1ty Gaming Headset or GENIUS SW-HF5.1 5000
Keyboard: Chicony ergonometry
Mouse: Logitech HID-compliant G500 Gaming Mouse
Mouse Surface: MP RAZER Goliathus Alpha Control
Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.100618-1621)
Motherboard: Asus P6X58D-E - Intel X58, DDR3, s. 1366, ATX
Computer Case: ThermalTake VH6000BWS ARMOR+