Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna písmene jednotky

Dobrý den, jak se to změnou písmena jednotky u HDD? Když mám třeba oddíl disku D a z toho se spouští data přes Bios, či nabídku po startu a změním písmeno jednotky na třeba E. Stane se něco z daty?Půjde to spustit? Díky za rady.

mělo by, systém se orientuje při startu podle arc cesty, ne písmena: 102873

pokud máš instalovaný programy v d: včetně zápisu absolutní cesty v registry, v konfigech či zástupcích, bude cesta zneplatněna (pořád se to bude odkazovat na d: ikdyž už je disk třeba e:) - takže se to spíš vyplatí na data (obrázky, videa muziku a ne na instalovaný programy)

[4276-problem-jpg]
co tam je za problém? měnit písmeno jednotky umí systém, měnit budeš pouze viditelné disky, krom céčka. nechápu, proč na to používáš nějaký program, který zobrazí i skryté servisní oddíly, na který ani nemysli.

začínám mít dojem, že ty chceš spíš céčko rozdělit a ne písmenkovat.

no a kolik vidíš disků v průzkumníku?
písmenkuj normálně v plocha/počítač/spravovat/ správce disků- změnit písmeno jednotky a cestu. to je leta vyzkoušený řešení. skrytý oddíly nechat na pokoji (ty co nejsou vidět v průzkumníku)- většinou tam výrobce pc dává záchranou instalaci systému.
---
rozdělit disk umí systém už od vist - nastavení tamtéž- zmenšit oddíl a potom unallocated )nepřiřazeno) naformátovat.
---
máš tam nápovědu, pročíst, před akcí vyfotit okno a popsat co chceš dělat - taky si to můžeš dos**t úplně- musíš vědět co chceš a děláš.

Tak jsem našel odpověď, že to nepůjde, protože Win 7 udělá upstřed disku nějaký záznam a pak to jde jen na půl. Jde to nějak bezpečně přesunout? Přes Easeus nejde vytvořit nový oddíl, zkoušel jsem cvičně dát z 280 GB C vel. 80GB na C a 200GB na D,ale z nepřiřazeného nejde vytvořit nový oddíl. Vše bylo jen cvičně bez potvrzení, tak nevím jestli je to třeba dělat ve více krocích. Easeus mám vyzkoušen na stolním pc s Win xp a tam to zvládlo i více kroků na jednou. Nechce to třeba jiný program? Co tento má to někdo vyzkoušené?

Partition Wizard Home??? Pracuje také bez ztráty dat?Díky.

řekl bych, že ne páč "protože Win 7 udělá upstřed disku nějaký záznam " je záloha hlavičky mft - vždycky to rve na určitý sektor disku. zkusit pochopitelně můžeš i jiné programy, ty nemám vyzkoušené- ovšem pozor- zahráváš si s daty na disku.