Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prázdná obrazovka

Dobrý den.
Zapnu počítač, systém Windows dokončí načítání a když se má zobrazit plocha,
nevidím nic jiného než černou obrazovku s myší (s myší můžu normálně hýbat, ale
nic nespustím). Když jsem zkusil nouzový režim, dělá to to samé.
Operační systém je Windows XP.
Dokáže někdo poradit, co bych měl udělat, abych to sprovoznil? A nebo je to chyba
nějakého Hardwaru?

žádné klávesové zkratky nefungujou, takže se do správce úloh nedostanu. takže ani bod obnovení systému nejde. nejde to ani v nouzovém režimu. už jsem zkoušel klávesové zkratky, které jsem znal a nepomohlo nic.

otázka je, jak se mohl vir dostat do počítače, ke kterému neexistuje internetové připojení? a co vím já, tak žádná nedůvěryhodná CD (DVD) se do počítače nedávaly. takže virem to asi též nebude. a jestli ano, tak se jedině přenesl vzduchem, což je naprostá blbost, protože fakt není žádný přijímač, který by ho mohl pobrat..

jedná se o starší počítač a myslim si, že to dokonce ani vstup na USB nemá a crack použit nebyl, protože tam byly "jednoduché" hry (bez cracku). důležitější (než zprovoznění) je to, aby se z toho daly dostat data. povede se mi to nějak? nejsem úplný laik, ale ani se v tom moc dobře nevyznám (pokud by byl nějaký návod).

ve správci úloh se podívej jestli běží proces "explorer.exe" - pokud ne, jde o konflikt s nějakým procesem automaticky spouštěným z registrů po startu,anebo rovnou s virem.
pokud explorer.exe běží, je nejspíš poškozená větev registrů uživatele (po pádu nebo násilném vypnutí), takže se nezobrazí nastavené prostředí.