Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počítadlo stránek v php

Zdravim :-D:beer:

potreboval bych nejaky dobry skriptik na pocitani pristupu na stranky s rozlisem pristup/reload za den. Zatim to mam tak, ze z mysql nactu promenou, prictu k ni 1 a zase ulozim :-D, coz je jakz takz nedostacujici. Takze jestli o necem vite, sem s tim :beer:8-):i::>::!:

tak sem zatim vymyslel toto:

function statspridej()
{

$Dotaz = mysql_query("select pocet from statistiky where den=Now()")or Die(MySQL_Error());

$Data = MySQL_Fetch_Array($Dotaz);

$pocet = $Data["pocet"] + 1;

mysql_query("update statistiky set pocet=$pocet where den=Now()")or Die(MySQL_Error());

};

jak vytvorit dalsi radek v databazi ve formatu Date automaticky?

mam se za ten kod stydet moc nebo staci tak akorat :-[

Je zbytočné čítať z databázy číslo, len aby si mohol k nemu pripočítať jednotku - to sa dá spraviť cez UPDATE.

Ak Ti stačí takáto jednoduchá štatistika, tak potom by zdrojový kód mohol vyzerať takto (netestované):

function statspridej ()
{
  mysql_query ("update statistiky set pocet=pocet+1 where den=curdate()")
    or die (mysql_error ());

  if (!mysql_affected_rows ())
  {
    mysql_query ("insert into statistiky (den,pocet) values (curdate(),1)")
      or die (mysql_error ());
  }