Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava CTR monitoru

Zdravím,

doposud jsem měl CTR Liteon monitor, dokud nezačal blbnout. A to tak, že se obraz zužží do tenkeho pruhu. Když jsem do monitoru lehce přaštil, tak se obraz narovnal, ale to už teď nepomáhá. Máme ho už hodně dlouho (6-8let) a je skoro denně v provozu. Chci se zeptat zda se to dá opravit, a kolik by to cca asi tak stálo. A jestli by to ještě nějakou dobu vydrželo (jestli ta oprava má cenu).

Mnohokrát děkuji za rady.

Souhlas, ale v CRT monitorech je jedno místo, kam lze jít téměř najisto - vývody VN trafa. Ale tazatel píše, že mu to dělá proužek, předpokládám horizontální, v tom pádě obvykle stačí protočit všechny trimry ve vetikálu. A taky píše, že to facka spravila, to je vždycky dobré znamení, pak lze obvykle s úspěchem použít pro lokalizaci závady metodu "datel".

To ti nejspíše řekne, ten co to bude opravovat. Také bude záležet co to je za závadu.

"jinak ho vezmi na projížďku,kolem sběrného dvora ať vidí co ho čeká, třeba si to rozmyslí"

U mě tam nakonec skončil, ač jsem mu týden "domlouval" a opravoval.