Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde najít seznam podporovaných CPU

Zdravím, scháním seznam podporovaných CPU pro desku Sapphire 865PEAS4-A30PE L , na stránce výrobce pravděpodobně www.sapphiretech.com není o teto desce ani slovo. V manuálu jsem našel jen:

Processor
• Supports the Intel® Celeron, Northwood and Prescott processors in
the 478-pin package (with 0.8V~1.6V voltage).
• Supports 64-bit PSB (Processor System Bus) frequency of 400MHz
(100MHz bus clock), 533MHz (133MHz bus clock)
• Supports 64-bit PSB (Processor System Bus) frequency of 800MHz
(200MHz bus clock) (only for 865G/865GV/865PE).
VRM 10.0 (Voltage Regulator Modules) on Board
• Flexible motherboard design with on board VRM 10.0, easy to upgrade
with future Intel® Celeron, Northwood and Prescott processors.
• 0.8375V to 1.600V in 12.5mV steps.

Chtel bych tu desku osadit: Intel Pentium 4 - 2.8 GHz, 1 MB cache, 800 MHz FSB, SL79K, socket 478, Hyperthreading, Prescott.

Díky

Ty si "zaťažený" na veterány ? Koľko stojí taká doska ?
Prečo chceš ísť do kúpy novej vykopávky ?
Pamäť DDR, Grafika AGP....
Si to zrátaj a uvidíš, že modernejšiu dosku + procesor zoženieš za "skoro" tie isté prachy.

Radím Ti: kašli na to - neoplatí sa - je to zastaralé !!!

P.S. Podľa všetkého ten procesor by tam mal ísť - Google nehryzie...;-)

Dal si do BIOSu load defaults? Skusit podtaktovat RAM, skusit len jeden RAM modul, mozes skusit v BIOSe aj pozakazovat rozne veci tykajuce sa napr. CPU napr. hyperthreading, speedstep, atd.
Vseobecne moze byt aj problem ze nestiha zdroj alebo je doska uz nahovno (vyschnute kondenzatory atd) a prescott zere jak svina.
P.S> mozes to aj nechat nejakych 20minut ci sa to nerozbehne dalej...

Zoznam podporovanych CPU je:

Supports the Intel® Celeron, Northwood and Prescott processors in
the 478-pin package (with 0.8V~1.6V voltage).

- to uplne presne definuje tie niektore (stare P4) CPU ktore to podporuje.

Treba davat pozor aj na to ze 800FSB to vie len s chipsetom (only for 865G/865GV/865PE) takze treba aj presne zistit ci tam je niektora z tych verzii chipsetu, ak nie tak to vie max FSB 533. Vseobecne je to doska uplne nahovno, prescott by pouzival len idiot.

P.S> ten tvoj CPU by tam fungovat mal, ak ho bude zvladat BIOS ktory je v tej doske (aktualnejsi BIOS uz nenajdes takze ak nebude zvladat mozes tu dosku vyhodit).

Zkusil sem teda lepsi zdroj zapojim ten seasonic 500w a nejde, jedine co se stane otoci se vetrak od procesoru o cca 2cm, zkusil sem jeste stary fortron 250w a uplne to same zase se jen vetrak otocil a kdyz dam zpatky zase ten EMKO tak to jede normalne ::) Uz me nenapada co muze zpusobovat to zaseknuti, vsimnul sem si jeste, ze nez se to zasekne tak PC vyda takovy tichy zvuk jen nejde pribilizne urcit odkad to jde

S novym zdrojom to musi ist, ked to nejde tak si nieco z toho zdroja nezapojil. Nechces to niekam odniest kde to vedia rozchodit? Idealne do srotu.
BTW. ten tip s AGP na 4x je dobry, doplnim k tomu este vypnut (disable) AGP fastwrites. Ale chce to najprv lepsi zdroj (s poriadnym prudom na 12V), so srackovym zdrojom sa ti moze vypinat aj disk aj keby vadny nebol. P.S. este mozes skusit iny molex zo zdroja do disku. A ked ten zvuk neni disk tak to ti zdochyna nejaky DC menic napr. zdroj vypne 12V vetvu kvoli prehriatiu alebo pretazeniu (velmi pravdepodobne), alebo vyschnute kondiky na zakl.doske alebo naprd zdroj alebo obe veci naraz alebo aj vadna doska uplne.

P.S.2. doska pre P4 garantovane ma dodatocny 4pinovy konektor na extra 12V zo zdroja, co si tam do toho prepana zapojil, ked ten stary zdroj taky konektor garantovane nema? Ten zdroj ti to neutiahne ani nahodou a sa divim ze sa este neodpalil (leo uz sa odpalit mal hned pri prvom zapojeni). Nechces nicit nieco jednoduchsie? Napr. zobrat baseballovu palku a roztrieskat nejake auto na srotovisku pred zosrotovanim :) Je to lepsie na vybitie frustracie jak odpalovat zdroj :)

No tak ten zdroj si vybral skutečně luxusní, pokud by byl po těch X letech v nejlepší kondici tak těch 6ampér na 12v (78W) větvi nestačí ani na nakrmení prescota 2,8ghz kterej má tdp 89w. Riskuješ požár. samozřejmě taky ztrátu těch starých krámů -to tě ale snad mrzet nebude...

A vysvetli mi to na co som sa uz pytal
doska pre P4 garantovane ma dodatocny 4pinovy konektor na extra 12V zo zdroja, co si tam do toho prepana zapojil, ked ten stary zdroj taky konektor garantovane nema?
Takze funguje to s nezapojenym P4 konektorom a so zapojenym to nefunguje alebo co? V tom pripade je odpalena doska.

Tam nenastavis nic, daj tam len load defaults. Mozes skusit v ADVANCED nastavit memory frequency na nizsiu ako su tie RAM (neviem co tam mas za RAM skus nastavit frekvenciu RAM 133 alebo 100), inac tam nenastavis nic.
Podla napati ten zdroj asi nestiha (12V je na 11,3V a 5V stby na 4,8 ci kolko atd). Mozu byt aj zaoxidovane napajacie konektory skontroluj ci neni niektory kontakt cierny od oxidacie.

Treba skusit aj iny HDD a aj iny kabel k HDD. Jak mas zapojene HDD a CDROM? Ak PATA tak mas 80zilovy kabel?