Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vypadok 31.3.2006 - vysvetlenie

dnesny vypadok bol sposobeny dlhodobym 2h vypadkom elektrickej energie. bohuzial router nenabehol o 16:40 po restarte korektne (konkretne apache a mysql) a ja som sa k nemu dostal az po 19:30.
vypadok ma samozrejme mrzi...po migracii do dial-telecomu by sa to uz nemalo stavat nakolko tam by mal byt diesel agregat.
predpokladam ze eletrika nesla kvoli vode...viac zatial neviem

Zmena titulku z "dnesny vypadok" (Jan Fiala) (fleg)

Áno, a prečo potom Bill vyvíja konzolu pre Windows? Preto, lebo tá CMD tabuľka sa ani konzolou nedá nazvať. Veď si vyskúšaj nejaké veci v správe počítača, napríklad pomenovanie diskov a presúvanie diskov do adresárov na inom disku urobiť cez tú vraj konzolu. Len cez grafické prostredie sa to dá. Nedajbože, aby zblbol Windows a nenaskočilo grafické prostredie vo Windows 98 a ostalo to v príkazovom riadku. Cez akú akože konzolu nespravíš nič. Linux je na tom lepšie. Totiž ujo Viliam Brány (Bill Gates) akosi na konzolu v tom prívale práce zabudol. Veď množstvo funkcií z Windows 98 vo Windows XP ani nie je implementovaných.

to by ses možná divil :-)

Samozřejmě kvalit např. bashe nedosahuje (ale je třeba uznat, že bash je v zásadě programovatelný interpreter, a že jeho skripty mohou být opravdu komplexní), nicméně nástroje na ovládání Windows (a ActiveDirectory) z příkazové řádky jsou a fungují.

P.S.: Existují typy úloh, které lze rozumně a elegantně pouze skriptovat (samozřejmě že lze použít i VBS nebo WSH, ale to je už něco na úrovni bashe a zbytečně na některé úlohy složité)