Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na umístění zdroje v bedně :)

Zdravím,

chtěl bych se zeptat nějakého odborníka na toto:

Mám koupenou bednu kde je montovací poloha zdroje dole - konkrétně CM 430 elite

A zdroj enermax 82+ modu.

Jde mi o to jestli mám zdroj umístit vrtulí dolu a nebo vrtulí nahoru. Co jsem procházel internet a fotky tak jsem narazil na obě možnosti a to, že někde má zdroj vrtulí dolů a někdo vrtulí nahoru.

Je to zhruba 50/50, ale zajímalo by mě jak by to mělo být správně ?

Děkuji za radu

Pro začátek nedávej větráky na vstup, tedy žádný na vhánění vzduchu dovnitř, ale výstupní, studenej vzduch si tam vleze sám. Sleduj teploty a uvidíš. Více větráků neznamená lepší chlazení, dobře umístěnej jeden větrák při dobrým proudění je lepší, než tři větráky blbě umístěný. Takže nejen umístit větráky na správný místo, ale zalepit ty díry, kudy nechceš přisávat vzduch. Jestli máš díry dole, bude ti tama proudit vzduch ke grafice, ale zase to ubere diskům. Můžeš jednu díru zalepit (třeba izolepou), nebo zalepit jen částečně, ať usměrníš proud vzduchu a jeho množství odkud potřebuješ. Chce to experimentovat, já se s tím patlal taky hodně dlouho, než jsem na to přišel.