Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s rychlostí notebooku

prosím vás potřeboval bych poradit.mám netebook asus-f5gl a je strašně pomalý,než se něco načte dlouho to trvá a pamět není zaplněna ani z poloviny a nevím co s tim.je možné že by tam mohl být vir?nebo to muže být torentem,antivirem?ještě bych poprosil o radu ohledně antiviru,já mám AVG 8.5 .mužu mít od O2 antivir f-secure profi, nebo jestli byste mi mohly doporučit nejaký kvalitní.moc děkuji

kdo ty windows instaloval? disk jede v pio nebo dma režimu?

vir samozřejmě může zpomalit systém, jenže aktualizovaný antivir by na něj přišel. čili je úplně jedno co máš za antivir, hlavně ať je updatovaný.

zároveň si nech prohledat systém na spyware. ačkoli už léta jsou viry minoritní záležitostí, domácí samoadmini o spyware ještě neslyšeli.

Jen technická: proč AVG8.5? Už je venku AVG2011 (přičemž AVG8.5 bylo jedno z těch pomalejších). Otázka samozřejmě je, v jaké konfiguraci je to AVG nainstalováno, zda je to čistě jen antivir, nebo zda je to antivir + proxy, nebo zda antivir+proxy+firewall.

Nic proti F-secure, ale ten je spíše horší než to AVG.

edit: co je u tebe "paměť"? Spousta lidí tím myslí místo na disku. Kolik máš fyzické RAM? A kolik z ní je zaplněno po startu OS?

taskmgr.exe
natáhni délku okna s procesy ať je tam vidět veškeré svinstvo, můžeš to kliknutím na záhlaví sloupců setřídit podle vytížení cpu [%] nebo podle abecedy, alt+printscreen -> do malování a uložit jako .png
obrázek vystav třeba na www.2i.cz

taky si udělej log třeba v hijackthis a počti si v něm. pokud ti běží pc pomalu, pak sis nechal po startu spustit asi příliš mnoho nesmyslných hlídačů, updatovačů, ovládacích center kdejakých krámů, pomocných utilit které ničemu nepomáhají - a v tom logu uvidíš aspoň cesty odkud startují.