Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký pevný disk?

Dobrý den
můj dotaz bude znít asi hodně laicky. Přestal mi kapacitně stačit můj pevný disk (60 GB), takže potřebuji nový. Bohužel mi asi docela ujel v IT vlak, nejsem si jist, jaký pevný disk je pro mě nejvhodnější. Vlastním základní desku ECS K7S6A. Na stránkách obchodu, kde nakupuji, uvádí u disků různé rozhraní (SATA, IDE..), cache...vím, že snad existují u jednotlivých rozhraní nějaké omezení velikosti disku....představoval bych si disk nějakých 160 GB..jaký kontrétní HDD by jste mi doporučili koupit?
Děkuji předem za odpovědi
MSQ:-D

Není to o rozhraní samotném, ale o tom, co podporuje deska. Vaše pouze (P)ATA (IDE). Navíc je pravděpodobné, že nepodporuje 48 bitové adresování a s ním disky nad cca 137 GB. Zda existuje aktualizace BIOSu, která to řeší, nevím. Desky ECS nijak velkou podporou neoplývají. Pokud chcete mít jistotu, kupte si disk 120GB, případně dva 80 GB disky. Doporučit mohu značku Samsung jako jednu z nejtišších a nejméně "topících".
product.jsp

Nejnovější biosy pro tuto desku najdeš na start6a.htm, ale jestli některý má podporu 48bitLBA nevím, podle data vzniku spíše ne, pro starší typ K7S5A takový BIOS existoval. Pokud by disk stačil jako úschovna dat - systém by zůstal na původním, může být i větší než 120(137)GB, a WinXP nebo W2K si jej najdou sami ovšem jen v PIO modu (pomalý přenos).
Další ale dražší možnost je dokoupit řadič do PCI v ceně od cca 700.-kč nebo vyměnit desku za ASUS A7V600-F www.optima.cz/product.php?productid=125077&cat=74&i d_catalog=1& cca 850.-Kč.
Vzhledem ke stáří desky (cca 4 roky?) a téměř stejné ceně bych preferoval spíše druhou možnost pokud na disku větším než 120GB trváš.

Samsung je dobra volba - tichy a "netopivy" disk. Seagaty bejvavaly dobre, dnes bych ale sel /znackove/ radeji do WD. Taky doporucuju Hitachi - od te doby, co koupili diskovou divizi IBM, neni s jejich disky /rozumej: "IBM - deskstar"/ sebemensi problem a prirovnal bych je k Samsungum (akorat trosku vic "chroupaji")...