Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook na práci?

Změna :-) Mezi dotazy na herní notebooky chce někdo také pracovat.
V podstatě bude doma, nikde se s ním nehodlám tahat, čili mi nezáleží na váze, výdrži atd. Dělám hlavně weby a věci okolo toho (FTP, obrázky, zpracování fotek), hry nehraji, pouze šachy, nebo browserové etc., občas stříhám nějaké krátké video, nebo tam dávám titulky, čili to nemusí být žádné supervýkonné dělo. Kvůli wi-fi, abych nemusel mít adaptér Zyxel do USB by se mi líbilo, kdyby měl specifikaci b/g/n, ale není to podmínkou. Každopádně rozšířená záruka (BND).

- úhlopříčka 17" a víc
- displej - raději matný, ale možná bych přežil i lesklý - nevím
- velký enter (líbila by se mi numerická klávesnice - tu snad mají 17" všechny - není podmínkou)
- OS Windows 7
- hlavní pro mě je spolehlivost
- cena okolo 20 000 Kč

Ony ty rozšířené záruky dělali snad jen u DELL, ale už to dělá víc výrobců. Nicméně než "našlapaný šunt" se zárukou, po níž něco odejde a chcípne, raději néně výkonný, ale značku (řadu/model) proslulou dlouhověkostí.

Ked som zbadal tento nadpis tak som si pomyslel to bude jasny ProBook, ale ako tak citam nestacim sa divit tvojim poziadavkam.
Nechapem ked niekto pracuje na doma a nikam sa nechce presuvat preco trva na nb, ok mozno sa chces sem tam presuvat, ale v tom pripade naco 17, staci klasika. Takmer kazda firma, kde jej pracovnici robia z roznych dovodov na nb tak ak uz nemaju dokovacie stanice tak minimalne maju 22" lcd a externu klavesnicu, casto bezdrotove sety, aby im nezavadzali kable na stole. Pride mi divne, ze sa chces uspokojit pri praci na dome s prtavou 17 oproti pohodlnej 22 alebo 24 a ze si chces nicit ruky na malej nb klavesnici oproti pohodlnej velkej k pc.
No nic proste mam odlisne predstavy o ergonomii, resp v praxi to funguje inak ak chces tu mas idealneho kandidata.
HP ProBook 4720s
- 17" ano
- displej matny - ano
- velky enter - ano
- os win7 - ano
- spolahlivost - ano, on-site zaruka 1rok (u teba doma), moznost dokupenia 3 rocnej.
- cena - okolo tych 20k by to mohlo byt

Nechapem ked niekto pracuje na doma a nikam sa nechce presuvat preco trva na nb

Jelikož často ponocuji, potřebuji "šíbovat" mezi obývákem a kuchyní, abych nebudil ženu když v obýváku spíme a v kuchyni jí nebudím "mlácením" do klávesnice. Notebook proto, že nemáme druhý stolní kam dát (a občas přeci jen někam "pojede"), nehledě na to, že stolní okupují věčně dcery. :-)

naco 17, staci klasika.
dělám weby. Na klasice (15") jsem měl rozlišení 1024 a neviděl "to okolo".

ze sa chces uspokojit pri praci na dome s prtavou 17 oproti pohodlnej 22 alebo 24

U stolního mám velký. Velký notebook je asi o dost dražší.

ze si chces nicit ruky na malej nb klavesnici oproti pohodlnej velkej k pc

"klovu" jedním prstem. Na normálním notebooku pro mě není malá.

Dík za tip, na ProBook mrknu.