Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký použít kvalitní AC adaptér- 3V pro DF?

Trochu z jiné oblasti, snad mě poradíte.:-/

Mám DF Kyoceru finecam L4v a origo zdroj 3V je pěkně mastnej... cca 2000kč. Potřebuji poradit jakým zdrojem ho nahradit. Samozřejme stabilizovaným, ale s trafem nebo spínaným? S jakou proudovou dimenzí? Tlumivku na kabel bych tam asi taky nějakou dal. Typ na kvalitního výrobce, aby mě to náhodou neodrovnalo foťák.

Ve výrobcích zdrojů se nevyznám, ale stačí ti libovolný zdroj, který dává stejné napětí jako baterie a který vydrží proudovou zátěž uváděnou na originálním zdroji.
Tady pozor žádné Vietnamské univerzální zdroje nejsou schopné pokrýt proudově ani výkonově potřebu foťáku.

Taky výrobci fotáků rádi prasí konektory, aby byly unikátní a nedaly se sehnat.

Tento dotaz není vůbec mimo mísu této poradny. Cokoliv co je na elektriku patří do počítačové poradny.
Mikroprocesory jsou dneska všude takže kdo dokáže říci kde je hranice ?:-)

Najprv si musis zistit kolko ten fotak moze zrat (za urcitych okolnosti to mozu byt z 3V kludne aj 3A), bud je to napisane na fotaku alebo na tom orig. zdroji, alebo v technickych specifikaciach (resp. v navode).
Ak tam pripojis hocaky kram (hlavne tie srandicky s LM317 apod.), tak v lepsom pripade to ist nemusi, v horsom odpalis ten kram zdroj prip. aj fotak.

Ak chces poradit nejaky zdroj tak snad napis ake parametre ma ten zdroj mat.
P.S. v pripade pouzitia neoriginal zdroja a pri poskodeni fotaku tymto zdrojom neplati zaruka, original zdroj nestoji 2kkc zo srandy.

tak jsem se rozhodl pro tento : Minwa od SOS

MW 7C 20T UGS, 8XC2
Spínaný reg.adaptér 3-12V 2000mA stabi, i s tlumivkou určený pro DF
Obj.č. 47002 5 319.00 bez DPH

Mám ho už doma a je perfektní.
Dík všem za snahu pomoci.