Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový disk v noťasu - a problém...

Zpravidla si poradím sám - tady už mi fantazie dochází...
Mám už 3 roky noťas Acer Extensa 5220 - žádný zázrak, ale slouží stále bez jediné chybičky, baterka stále jak nová, bez problému. Takže jsem mu dopřál nový disk a to 500 GB Seagate ST9500325AS místo původního 120 GB Hitachi HTS541612J9SA00. Čili SATA jsem nahradil diskem SATA2 - při hledání všude tvrdili, že bez problému. Nainstaloval jsem opět woknous XP Prof, vše jede - ale!
Poté jsem si všiml, že velmi rychle jedoucí systém občas zaváhá - třeba při první načtené stránce v IE na chvíli mrzne myš. Mnohem víc se toto ještě děje při připojení flashdisku - a totéž při jeho odpojování a následném vytažení. Zkoumal jsem dál a zjistil, že v těchto okamžicích proces Systém žere kolem 99% procesoru na několik sekund. Ne že by s tím dělat nešlo, ale vadí mi to - na starém disku v dva roky starých XP se toto neděje.
Zkoumal jsem dál - udělal jsem ze systému na novém disku image pomocí Ghosta a přenesl jej na starý disk - a ejhle, vše jede normálně, žádné mrznutí - čili instalace je v pořádku...
Problém je tedy asi v disku, případně v jeho nesnášenlivosti s oním noťasem?
Předpokládám, že to není přirozený následek většího disku?
Nějaký nápad, či zkušenost?
Mohl bych samozřejmě zkusit koupit pětistovku Hitachi (samozřejmě taky už SATA2) a ten Seagate hodit do krabičky jako externí - ale žádná jistota výsledku není - a pnejsem zas tak bohatý, abych naslepo takto "řešil" :-)

MM, díky za rady - nepomohlo nic...
Nakonec jsem to našel - dělal to program SmartDefrag :-D
Jede mi na hejnu počítačů bez problému - jel i na tomto noťasu na starém disku... bez nejmenšího problému.
Nějak se prostě nemá rád s tím půlterovým Seagate - když ho vypnu, je klid a noťas švihá jak z praku! 8-)
Zkusil jsem se i vrátit přes image zpět a znovu ho instalovat - totéž...
Prostě zas jedna zkušenost - i po cca 25 letech s počítači člověka dokáží překvapit a zaskočit...