Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s vypínáním PC

Mám takový menší problém - druhým týdnem mám nový PC a již po třetí se automaticky vypne, naskočí tam černá obrazovka s nějakým anglickým textem a odpočítávání 30 vteřin s možnostmi (spustit PC běžným způsobem, apod.). Stalo se to vždy, když jsem s PC nepracoval, zpozoroval jsem to, když jsem byl poblíž, nebo když jsem se vrátil a měl jsem tam okno s textem "pc se musel vypnout - hledat potíže..." Mám W7. Nevíte, v čem může býti problém, jak ho napravit a zda-li je takovéto vypínání počítači škodlivé a v jakém rozsahu?

Díky

paměti, zdroj, přehřívání.

Pokud byl PC dodán složený, reklamovat. Pokud ne, můžeš začít hledat.

P.S.: Je samozřejmě také možné, žes už stačil dostat Windows do stavu klinické smrti, typicky instalací pirátského/zavirovaného SW, špatných ovladačů, instalací "čističů" registrů apod.

Skládal kámoš, tudíž reklamace nepřipadá v úvahu, jedině že by byla vadná pouze nějaká součástka. Jak vyřešit tu případnou klinickou smrt? Je to vůbec možné, vždy´t to mám tři týdny, pracuje to normálně, jenom se to párkrát, zrovna když jsem s PC nepracoval, automaticky vyplo a naskočilo "windows error, zapnout systém běžným způsobem..." ... jak to tedy vyřešit? Co může nastat v případě neřešení situace?

Díky

Tak jsem otestoval paměti a nic. Hází to chybu Microsoft-Windows-Kernel-Power, je kritická a vždy se to po ní restartuje. Koukal jsem již na jiné příspěvky, kde se to objevilo, ale nejsem z toho moudrej a anglicky neumim, tudíž číst ze světovejch webů je pro mě nemožné... V čem vězí tedy chyba a jak ji napravit? Je to windowsem a je nutno ho přeinstalovat, nebo stačí něco nyní pozměnit? Kdyby mi to někdo laicky vysvětlil, abych to zvládl i já, budu velice rád.

Mimoc to - to je vedlější - mi to často hlásí i tuto chybu: "Zapůjčení IP adresy xxx.xx.xxx.x pro síťovou kartu s adresou xxxxxx bylo serverem DHCP 0.0.0.0 odmítnuto (server DHCP odeslal zprávu DHCPNACK)." název - Microsoft-Windows-Dhcp-Client ID 1002

Předem díky za rady co dál

Jo jinak ještě znovu doplním, že se to vždy takto restartovalo a naskočila chyba v době, kdy jsem zrovna nehrál hru, ale PC byl "opuštěn". Takže - i kdžy jsem laik a nerozumím tomu - tak by to grafárnou býti nemělo, když zrovna nebyla zatížená.