Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veřejná IP adresa

Zdravím,
přemýšlím o veřejné IP adrese (mám možnost ji mít zdarma),zajímalo by mne:
-jaké jsou hlavní výhody mít veřejnou IP(já to chci hlavně z toho důvodu že na fórech či DC hubech má moje adresa BAN i když jsem ho nedostal já)
-jak nejlépe zabezpečit PC(firewall,jestli je nutné mit SP2(nemám ho moc rád,u hodně lidí dělá problémy))
Děkuji všem ochotným za případné odpovědi

Mam podobny dotaz jako autor tehle otazky: Zmeni se neco,kdyz budu mit verejnou IP?Myslim tim,jestli se musi neco nastavovat a tak nebo jestli jen provozovatel neco "prehodi" a ja si ani niceho nevsimnu?Jsem zacatecnik,tak omluvte moje vyjadrovani:-) Diky za odpovedi...