Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veřejná IP adresa

Zdravím,
přemýšlím o veřejné IP adrese (mám možnost ji mít zdarma),zajímalo by mne:
-jaké jsou hlavní výhody mít veřejnou IP(já to chci hlavně z toho důvodu že na fórech či DC hubech má moje adresa BAN i když jsem ho nedostal já)
-jak nejlépe zabezpečit PC(firewall,jestli je nutné mit SP2(nemám ho moc rád,u hodně lidí dělá problémy))
Děkuji všem ochotným za případné odpovědi

Pravdepodobne mas na mysli pevnou verejnou ip adresu.
Nektere mozne vyhody:
Muzes byt na DC hubech jako aktiv.
Muzes mit pristup ke svemu domacimu pc odkudkoliv, napriklad pres vpn.
Firewall:
Pokud si poridis jiny firewall, napr. Zone Alarm, tak nemusis pouzivat ten ktery je v XP. Pokud nemas Service Pack 2, pak urcite je dobre mit aspon nainstalovany dalsi aktualizace.

Pokud používáš DC, tak by pro tebe bylo asi hlavní výhodou možnost být active, což ti umožní stahovat i od passive uživatelů. Dále veř. IP lze využit např. k službám jako www nebo ftp server atd. SP2 určitě nainstalovat, dobrý firewall taky.

Výhody veřejné IP:
Přenos souborů přes ICQ funguje korektně
Máš plnohodnotné připojení
Můžeš si zřídit třeba FTP server nebo WWW server
Na DC++ budeš aktive
na eMule budeš mít HighID
a další a další

Zabezpečení? Myslím, že když nahodíš třeba ZoneAlarm nebo zapneš klasický firewall ve Windows tak můžeš být v klidu.

Moje zkušenosti s provozem OS Windows XP bez záplat a bez firewallu na veřejné IP adrese:

Běželo mi to cca 11 hodin denně po dobu 14 dnů a za celou dobu nedošlo k jedinné nákaze ať už virem nebo spywarem nebo něčím podobným.

Upozorňuju že toto jsou mé zkušenosti s provozem, pokud nebudete používat firewall vy, může ale nemusí to dopadnout jinak.

Vím proto to varování, ale měl jsem PC stejně těsně před formátem a byl to ten druhý PC ne ten hlavní, tak jsem to vyzkoušel. Výsledek byl takový, že ničím PC infikován nebyl, tak jsem nějak začal pochybovat o různých informacích, jakože PC bez záplat lehne do 8 minut..

To mi na tom PC běžel ještě DC++ klient a DC++ hub, takže portů bylo otevřených asi víc než dost.

Ještě jedno zajímavé hledisko:
Pokud máš veřejnou IP tak si snadno dohledatelný.
Pokud jsi za NATem a dalších 50 PC jde vidět z netu ze stejné IP, tak zjistit, který konkrétní PC odeslal třeba takové nebo onaké data je mnohem složitější, v mnoha případech i nemožné. Pochybuju že by ty prachobyčejné routery co používají ISP logovaly z které vnitřní IP to odešlo.

Mam podobny dotaz jako autor tehle otazky: Zmeni se neco,kdyz budu mit verejnou IP?Myslim tim,jestli se musi neco nastavovat a tak nebo jestli jen provozovatel neco "prehodi" a ja si ani niceho nevsimnu?Jsem zacatecnik,tak omluvte moje vyjadrovani:-) Diky za odpovedi...