Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA nebo SCSI?

Snad mi pomůžete se rozhodnout, co si vybrat. Popíšu svoji situaci.

Mám v PC 4 SCSI disky, z toho 3 mají 36GB, 10otáček, každý má spotřebu až 25W.
Protože to všechno má celkem slušnou spotřebu i produkci tepla, napadlo mě, že bych se těchto tří disků zbavil a místo toho koupil jeden velký SATA disk a SATA řadič (deska nemá SATA).

Jde mi však o několik věcí a to:
1) Deska má 100MHz PCI-X 64bit. Škoda to nevyužít. Co na to bude říkat řadič určený pouze pro 66MHz?
DetailPage.asp

2)Je lepší sehnat řadič 64bit? Nevím, jestli nebude v 32bit radič zbytečně bržděn, i kdyby to jelo na těch 66MHz.
DetailPage.asp (je ale dražší)

3)Jak jsou na tom přídavné řadiče s podporou SATA a SATA II?

4) Co můžu chtít za ty 36GB 10k disky? I s U160 řadičem a kabeláží?

Nebo se mám na to vyprdnout a nechat si to, co tam mám?

Díky, když to tak čtu, tak jsem asi vlastně celou dobu chtěl vědět, jak to běhá na přídavným řadiči. Mám zkušenosti, že přídavný řadič SCSI do klasického 32bit 33MHz PCI je tím rozhraním výrazně bržděn. Uvidím, jestli se mi to podaří vhodně prodat, ceny HW jdou strašně rychle dolů... (už nejsu magor s výkonem za každou cenu). Podle peněz pak koupím řadič.