Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W7 a funkčnost zařízení připojených přes USB po restartu

Zdravím.
Mám přes USB2 připojenou čtečku karet a webkameru.

Čtečku musím pro restartu počítače vždy odpojit a znovu připojit, jinak je nefunkční a ve správci zařízení s vykřičníkem.

Webkamera zlobí také. Ve Skype obraz jde a druhá strana mě vidí, ale zvuk mi v nastavení - zvuková zařízení "pulzuje", ale druhá strana mě neslyší. Musím pokaždé zvolit jiné některé zvukové zařízení, dát uložit a pak zpět opět mikrofon z kamery a uložit. Pak to už funguje.

Byla by nějaká rada, co s tím?

No je možný že to udělá při startu jedno zařízení usb co "rozdrbe" i jiné. Zkus jedno z toho odpojit a nebo vyzkoušej i jiné USB zařízení jestli to nezpůsobují.Případně software např. ke kameře. Že by nějaká tiskárna s dementním softem?

Přiznám se, že po včerejších pár hodinách experimentů jsem to už vzdal.

Vše je aktualizováno, jsou nainstalované poslední ovladače jak pro MB, tak pro kameru i tu čtečku. Tiskárna je standardně vypnutá. I když jsem vše dal do jiných portů (popřehazoval jsem kabely), tak to (ne)funguje pořád stejně.

Kamera ve Skype funguje hned po přihlášení do Skype, mikrofon, který je v kameře ve Skype funguje vždy až po změně zařízení na jiné a pak zpět na mikrofon v kameře. Přitom ale před tou rošádou ukazatel zobrazuje, že zvuk zpracovává.

A čtečka je po restartu opět neaktivní. Musím ji vytáhnout a znovu zasunout. Pak hned jede.

Dá se s tím ale žít. :-/

Když čtečku odpojím, tak PC pípne, připojím ji, pípne znovu a čtečka funguje. Před odpojením je ale ve správci zařízení tuším, že neznámé zařízení s vykřičníkem.

Zvuk u video kamery - změním ve Skype na jiný zdroj zvuku, dám uložit, vrátím se na mikrofon kamery, dám uložit a zvuk funguje.

Chovalo se to stejně už dříve při první instalaci OS. Pak jsem PC reinstaloval a je to tady zase.

Jak píšu výše, je to otravné, ale dá se s tím žít.

Ja som mal na mysli ze mas PC restartovat s odpojenou cteckou. Prip. z odpojenou kamerou. Alebo s odpojenymi 2vecami, atd. Az kym to nezacne fungovat potom vies ze to co si naposledy odpojil robi problem.
Ked mas nejake vykricniky tak snad napises u coho presne a co tam bol za error v pravy klik vlastnosti.

Takže přece jen Neznámé zařízení.

Tedy přesněji pro čtečku Unknown Device pro Řadiče USB (Universal Serial Bus) Port_#0001.Hub_#0004, Chyba Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43).

Čtečku odpojím a připojím a je to OK. Viz přílohy.

U kamery není ve správci zařízení žádná chyba, jen se to chová tak, jak jsem popsal.

Aplikační i systémový log je čistý. Ani zmínka o chybě nebo alespoň varování.

Když zapnu PC bez připojené kamery i čtečky a připojím je až po naběhnutí, tak problém není. Problém je jen při restartu se zasunutými konektory.

jsi admoš. v příkazovém řádku spustit:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

tím se spustí správně nastavený správce zařízení - zobrazit - skrytá zařízení - odmaž falešné a prázdné záznamy "usb: neznámé zařízení"
zavřít správce.

čtečka je externí? připojuješ ji k předním usb? když připojíš dozadu (a opačně), chová se stejně?

Tak teraz skus zapnut PC s kamerou ale bez ctecky. Kamera ide potom jak?

Vseobecne je to nejaky problem s tou cteckou alebo s ovladacmi alebo doskou, ale toto riesit je tazke treba skusit najprv asi update BIOSu a ked nepomoze tak vyhodit ctecku a akameru a skusit ine modely ktore garantovane maju fungovat s Win7.
P.S> pripadne moze byt problem s nejakymi predlzovacimi USB kabelmi, zapoj to priamo dozadu do USB portov, nie dopredu

Tyto kombinace jsem zkoušel. Navzájem se to neovlivňuje.

Kamera i externí čtečka karet se chovají stejně i když jsou spolu i samostatně. Je také jedno, ve kterých portech to je zasunuté.

Kamera je připojena vlastním kabelem. Čtečka je na prodlužce. Tu prodlužku zkusím vyměnit. Bohužel jinou kameru a čtečku nevlastním.