Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nového mobilu - HTC HD2 nebo jiný?

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu.
Právě si vybírám nový mobilní telefon. Byl jsem již téměř rozhodnut pro HTC HD2, ale odradila mě recenze, popisující kapacitní display v kombinaci s windows mobile 6.5 za katastrofu. Jinak se mi ale vzhledově tento telefon velice líbí a chtěl bych něco podobného i s podobnými parametry. Děkuji

Změna předmětu, původně: Mobil (host)

Zdá se mi, že na tom htc se dá vybrat z OS winmobile a android .. tak nevím, jaké to bude s tím androidem .. osobně jsem měl ten mob v rukách a nebylo mu co vytknout .. akorát nevím, jaká může být výdrž baterie při tak velkém displayi

Pořádně jsem ho ještě nevyzkoušel - měl jsem Froyo spuštěné jenom z karty a bylo to nechutně pomalé. Ale Android vypadá pěkně, má docela jednoduché ovládání, na které si ale budeš muset zvyknout. Myslím, že má budoucnost a až se "odladí", bude to super systém na mobily, tablety popř. notebooky. Se Symbianem nesrovnatelné, to je sračka totální.

Symbian je, ať se to někomu líbí nebo ne, etalonem mobilních OS. Je tu nejdéle, je odladěný, telefonní funkce má nejlepší ze všech. Ano - "nevypadá" pěkně a dotykové verze jsou otřes (to mně ale nevadí, protože telefon s dotykovou obrazovkou není reálně použitelný jako pracovní nástroj), to ale nic nemění na celkovém stavu a funkčnosti.

P.S.: mobily s dotykovou obrazovkou jsou cíleny na běžné masy lidí jako mobily pro zábavu. Nic proti nim nemám, ale jejich (pracovní, tedy reálné) používání je ergonomický masochismus.

No nevím, šestina třidy má Nokie 5800 nebo N97 a já bych s tím dělat nemohl. Nechce se tomu a mrzne to. Když jsem jim navrhl upgrade firmware, druhý den došli s tím, že je to to samé. Za ty roky, co tohle každý týden poslouchám jsem si k Nokii a Symbianu "vybudoval" averzi. Takže ano, jsem zaujatý ;-).

Nokia E5, mám ji dva týdny, takže moc relevantní výpověď to není. Odezva systému rychlá,bez jediného zamrznutí nebo nutnosti restartu. Předtím dva roky SE P1i, symbian UIQ, bez zamrzání, odezva normální, naprosto v pohodě systém.
Jestli ti Tvoji kamarádi, nebudou frikulíni, kteří mají zaplácaný telefon kde čím, do toho ještě různé pokusy a pak brečí, že jim to nejede.

Symbianových Nokií jsem měl během posledních pěti let povícero (7650, E50, E60, E66, N72, vše nedotykové) a s problémy jsem se nesetkal žádnými. Nyní mám asi půl roku E66 a nějaké zasekávání, dlouhá odezva, nic takového. V běžných věcech to je rychlé jako hloupý teflon. Z funkcí mě též nenapadá, co by tomu (kromě toho že to není kůl, design je konzervativní) chybělo. Neměnil bych.

wm 6.5 je koncepcne niekolko rokov stary system s hnusnym a neergonomickym gui, na ktore sa musi vzdy nabalovat nejaka ta paradicka aka HTC Sense, len aby to vobec vyzeralo. Je to prehnite a uz ani sam MS to nechce dalej vyvijat a vsadil na WP7.

Nechci vás nějak ovlivňovat, píšu jen své názory, výběr záleží na vás. V diskuzi pod článkem píšou, že to špatné dílenské zpracování HTC je jen u některých kusů. Jinak ten Samsung má taky Android a nevím, jestli na něj existuje nějaká navigace zadarmo, pohledejte na internetu.
Jak velký displej by ten telefon, co vybíráte, měl mít?

ferokulda: Po shlédnutí videa jsem viděl ten rozdíl v zobrazení barev u HTC a Samsungu. Jinak to dílenské zpracování u HTC asi opravdu není ideální. U té navigace snad již něco najdu - stejně ji často nepoužívám.
Chtěl jsem HTC kvůli velkému displeji, ale Samsung Galaxy na to také není špatně - dokonce se díky své velikosti a tvaru bude lépe držet.

Uz dlhsi cas hladam vsestranny smartphone ale zatial nic pouzitelne...

Tu je prehlad mobilov a moje komentare, tiez komentare ktore som nasiel inde:

HTC HD2 - Windows mobile 6.5, mrtvy OS, horsi fotak

HTC Desire HD - zadna cast vrzga, vycnieva cast na strane - vyrobna vada, a udajne ma velmi nekvalitny a tichy reproduktor, niekto na fore napisal ze by sa hanbil ak by mu niekde na verejnosti zazvonil!

Samsung Galaxy S - nema diodu, ziadna baterka, fotoaparat nepouzitelny v sere a tme, nikdy by som si nekupil mobil bez diody

Nokie so Sybmianom by som si osobne nikdy nekupil, koli OS, mozno predsudok, ale pochybujem ze sa to nejak zmenilo.

HTC ako znacka ma sklamala, velmi, HD2 bol moj favorit, Desire HD podla parametrov mal vsetko co som chcel, tvar, velkost mi tiez vyhovovali, ale tie nedostatky su neodpusttelne a ak je este aj ten reproduktor tak nekvalitny, je to vazne nepodarok a mali by ho rychlo nahradit niecim inymm. HD7 to ale nebude, bude to dalsi krok spat - nebude mat USB mass storage, podporu pamatovych kariet a celkovo Windows 7 je prilis uzavrety OS, ozaj skoda.

Teď už se prodávají Nokie se Symbianem 3 (N8, C7), který je údajně lepší než ten staré. Jinak k té výdrži u Samsungu, takhle jsou na tom skoro všechny výkonnější dotykáče, proste každodenní dobíjení.
Jak velký displej by měl telefon mít? Co třeba HTC Desire?
A ještě k tomu Symbianu na Nokiích, připouštím, že u dotykových telefonů (5800, 5230...) je to bída (pomalý, musí se 2x poklepávat pro výběr nějaké položky), ale pro bezdotykové, klasické klávesnicové telefony lepší OS než Symbian neznám

Presne tie Nokie som mal na mysli, koli nim nedoverujem Symbianu, okrem uz spomenutych nedostatkov velmi casto mrznu. Neviem co sa zmenilo v tych novych verziach ale uz len nemoznost instalovat programy, uzavretost systemu mi prekaza, nechce sa mi to "hackovat" aby som si mohol nainstalovat par programov, inak by som isiel aj do WM7.

Teraz sa mi najviac pozdava Samsung, ale bez diody u mna smartfone nema sancu.

Tak najskor to upresnim, mal som na mysli LED blesk, ktory vo vacsine mobilnych zariadeni funguje aj ako baterka.

A teraz otazka namiesto odpovede na tuto otazku:

nebol smartphone povodne vymysleny ako pracovny nastroj?

Nebol mobil povodne urceny na telefonovanie? ;)

No a ked uz ma mobil alebo smartphone fotoaparat, tak musi mat aj nejaky blesk, 1x LED, 2x LED alebo xenon, fotky bez blesku, dokonca aj pri beznom osvetleni, alebo vonku pri polooblacnom az oblacnom pocasi, nemusi byt ani sero - su strasne, nepouzitelne! Potom nech tam nie je ani fotoaparat.

Ja na fotenie mobil nepouzivam, na to je fotoaparat, ale su situacie kedy sa to hodi a niektori ludia fotia len mobilom a potom tie fotky vyzeraju hrozne. Ja by som fotak v mobile bez blesku zakazal!

Plně s tebou souhlasím a hlava mi nebere v čem je problém. Když vezmu HTC Desire a k němu přidělám zavařovací gumou foťák Olympus Mjučko, tak mám výkonný foťák a počítač v jednom a tloušťka bude jako Kaiser. A to ušetřím místo za jednu baterku a displej nebo na suprtsilnou baterku.:-D A váha? Přežíli jsme Alcatel , Philips a další cihly a jak hrdě jsme je nosili.Pořádný reprák a televize tak jak je standart v Číně.A tři operátoři a všichni aktivní.Dělají z nás blbce.Supertenký notebook a k němu brašna jak kráva. Supertenká televize a veliký podstavec.

Možná se mýlím, ale zasvěcené komentáře jsou od lidí, kteří nemají s chytrými telefony žádné zkušenosti a to co tu prezentují jsou vyčteliny, nebo papouškování něčeho co slyšeli a nepochopili o co jde.
Nevím, zda perly které jsou zde prezentovány jsou myšleny vážně.
- Mrtvý systém - co to je a co má dělat aby byl živý
- Velký displej - telefon s velkým diplejem je velký. Jaký by proboha měl být?
- Aby se mi líbil, musím si nahrát .....O tom to je, nebo ne? Říká se tomu personifikace
- Když je velký displej, je větší spotřeba a co výdrž baterky? Tomu se říká přímá úměra a
pokud nebude na trhu něco jiného tak co řešit když chci velký displej? Dobíjet lze i na cestách.
- co Symbián neumí?
- Kvalita displeje - udělejte v papíru výřez, položte jej na tří telefony s různými displeji vedle sebe a podívejte se v běžných podmínkách. Doopravdy jsou rozdíly takové, že je nutno je řešit?

Fakta - Android umí to co Windows až na - nahrávání hovorů,nemožnost nahrávat aplikace na kartu a tak stále řve nedostatek paměti a nedovolí více her a aplikací i když je na kartě místo....,
U Desire velké tlačítko z boku a tak ztlumíš zvuk při každém podržení telefonu
HTC má obecně tišší reproduktory bez ohledu na OS

Rozdíly v kvalitě displejů jsou znatelné a pro někoho důležité. Rozdíly jsou i ve spotřebě energie jednotlivých typů displejů.
Jinak tomu co píšeš o tom Androidu, na nahrávání hovorů dle mě bude existovat nějaká aplikace a nová verze 2.2 Froyo již umí instalovat app a hry na kartu.

Na hovory zatím neexistuje, respektive nejede na Desire a a Froyo umí nainstalovat jen to co umožní daná aplikace a část nechá v telefonu. Dvě lepší hry a už ti to nedovolí ani aktualizace. Údajně pomůže Root přístup, přerozdělení vnitřní paměti která je dostatečná!!!!a tím přijít o záruku.
Rozdíl v displeji je znatelný za předpokladu že vlezu do stínu, nasadím brýle a studuji pixely. Jenomže bez brýlí mi zase připadá většina ženských tak nějak pěknější.( Styl Wericha - tam někde by mohla bejt hezká ženská).:-D
Zkus - dát 3 typy displejů vedle sebe a poznáš rozdíl. Za hodinu si nechej ukázat pouze jeden telefon (výřez displeje) a zkus učit který to je.Ne studiem, ale běžným pohledem, tak jak jej užíváš.

OK, ja som tiez hned na zaciatku napisal ze nie vsetko su moje skusenosti a nazory, ze budem pisat aj o tom co som sa docital...

Tak uplne od zaciatku, ja nechcem smartphone ktory mi bude vyzvanat horsie ako 5 rokov stare mobily...

Existuje vobec pouzitelny smartphone? Urcite s LED bleskom, moznostou instalovat aplikacie, hry, aspon 4 palcovy displej, preferujem sirsi, reproduktor za ktorym sa nebudu ludia obzerat ze co tak priserne huci, nieco ako Desire HD, ale lepsie prevedenie a urcite lepsi reproduktor, idealne stereo.

Nebudem tu pisat vsetky poziadavky, ja sledujem smartphony a nejak ma kazdy minimalne jednu (pre mna) zasadnu chybu. :( Chcem krabicku co dokaze vsetko a vsetko dobre - nechcem nic co uz niektory mobil nema, vsetko co chcem uz mobily maju, lebo to nema jeden vsetko sam. :( Vaha ani velkost by mi prilis nevadili.

Dakujem.

Zjišťuji, že nevíš o čem mluvíš. Takový telefon neexistuje. Vždy mu bude něco chybět, například šicí stroj.
Dnešní telefony umožňují použít jako vyzvánění jakýkoliv zvuk a melodii kterou si nahraješ.
Co se týče šířky displeje tak si kup např. Desire. Tam se usměješ k smrti.Jak s ním budeš točit, tak se ti bude měnit na šířku, na výšku , na šířku na výšku ....
K vylepšení zvuku doporučuji přídavné reproduktory. Vyrábějí se válcové i oddělitelné, kde je stereoefekt maximální.
Oceňuji, že se i v našich končinách našel labužník, který chce to nej. Doporučuji proto např. Blackberry Curve 8900 za 45 miliónů Kč. V případě zájmu se ozvi. Jsem schopen ti tento přístroj zajistit a dokonce sjednat prodlouženou zázuku.
A teď si pojďme podřistat o autech. Tam se teprve můžeš vydovádět.

Kdybys četl pozorně, zjistil bys, že požadavek je na dokonalý telefon. Proto cituji: Bezmála čtyři a půl tisíce dokonalých diamantů o celkové váze 28,42 karátů skvostně pokrývajících Blackberry Curve 8900 dělá z tohoto komunikátoru už docela dost luxusního cvalíka, s nímž si rozhodně každý musí připadat jako „zvláštní“ osobnost. Není se ale čemu divit – pokud se rozhodnete pro koupi tohoto produktu, budete muset do své kapsy sáhnout o trošku hlouběji než v případě standardního modelu bez tohoto malého vylepšení. Jaká je tedy orientační cena nejdražšího mobilního telefonu na světě? Famfáry, pochod mažoretek a nyní to, na co všichni čekáte. Cena činí úžasných a možná i neuvěřitelných 240 000 dolarů

Já čtu docela pozorně, o to strach mít nemusíš:)
Jen mě zajímalo, jak vypadá takový skvost za 45mega a tak jsem si ho vygooglil. A ejhle, on to je obyčejnej blackberry za 8,5 k. Takže ten Tvůj diamanty posázenej bude asi jen nějaký unikátní kousek, rozhodně ne celá řada Blackberry 8900

Viem o com hovorim, mozno taky telefon este neexistuje, ale mohol by, zacitujem z mojho prispevku:

"Chcem krabicku co dokaze vsetko a vsetko dobre - nechcem nic co uz niektory mobil nema, vsetko co chcem uz mobily maju, len* to nema jeden vsetko sam."

* bolo tam "lebo" namiesto "len".

K zvuku - nechcem hi-fi kvalitu, len nechcem aby mal zvuk ako K750i ale ako ktorykolvek Nokia "walkman". Ten HTC HD by mi vyhovoval ale prave reproduktor ma velmi nekvalitny a nekupim si mobil za 500 Eur preto aby sa za mnou vsetci udivene obzerali ked mi niekto bude volat!

Ten HTC HD ma teda jedinu podstatnu chybu a to je reproduktor, kolko by asi stal lepsi? 15€, aj ked 50, nebolo by nemozne vyrobit taky mobil aky potrebujem a mozno aj existuje.

Dlouho jsem uvažoval o tom Samsungu Galaxy S, ale přece ve mě jen zvítězila náklonost k HTC. Teď už se jen rozhoduji, který model si koupím. Rozhodně chci obrovský displej (4,3 palce), takže v úvahu připadá jen HTC Desire HD a HTC HD7. Který je lepší?

Tak neviem, uz som spominal Desire HD ma niekolko nedostatkov, ten ostry vycnelok, vrzgajuci zadny kryt a hlavne reproduktor, ktory je udajne priserny (len som o tom cital, na viacerych miestach!), takze by som si ho vyskusal a ak ti ziadny z nedostatkov neprekaza, ja by som sa rozhodol pren. Pozri si aj video kde tie nedostatky uvidis na vlastne oci.

HD7 je prilis uzavrety, odporucam si precitat nieco o tom - o Windows 7 a pozrel by som si aj porovnanie parametrov, myslim ze nepodporuje ani SD karty a ma aj dalsie limitacie ktore mne prekazaju.

Hm.. dik ale to nestaci, zvlastne ze SE sa nesnazi aspon aktualizovat OS ked uz nema novsie mobily, prave teraz ked je Android dost popularny...

Inak som nasiel HTC Desire Z - ma len 3.7" ale HD video, Android 2.2.. celkovo parametre su dobre, ale neviem ako je to s reproduktorom, aj ine HTC mali menej kvalitne a tichsie reproduktory, UDAJNE, cital som to v recenziach, preto sa pytam prave na to.

Hm.. preco nemozem editovat prispevok??

Nevadi, tak si odpoviem tu, Desire Z ma UDAJNE tiez nekvalitny a velmi tichy reproduktor, skoda, ma aj par menej podstatnych chyb, ale je zvlastne ze medzi kladmi je podpora DivX, ale pri filmoch sa posuva zvuk oproti obrazu - to je pre mna nepouzitelne, tak bud podporu ma, alebo nema, ked je to takto, je to chyba koli ktorej by som bezne mobil reklamoval. Ja filmy na mobile pozerat nemienim ale ked raz tu podporu ma, malo by to fungovat.

Tak je tu dalsi kandidat, Nexus S, Android 2.3, 4" Super AMOLED displej, 5 Mpix fotoaparat s AF a LED bleskom, 16 GB pamat.

Je podobny so Samsung Galaxy S, ale nepodporuje pamatove karty, naopak ma LED blesk! Este nema HD video, ale myslim ze celkovo na plusy/minusy vedie.