Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Návod na Jetico firewall

Chcel by som vedieť kde vypnúť kontrolu nad aplikáciami, ktoré komunikujú s internetom. Asi každých 5 sekúnd musím okliknúť každú aplikáciu, kt. chce ísť na internet. Navyše si tie klikačky firewall ani nepamätá aj keď kliknem aby si to pamätal. Toto mi vstavaný firewall nerobil.
[mod]Upravené - dá sa to aj bez vulgárnych slov. (los)[/mod]

Už som sa skoro tešil, lebo vyskúšal som to Kerio ešte raz a funguje všetko podľa mojich predstáv. Avšak z nápovedy som sa dozvedel, že tešiť sa budem len 30 dní. Potom ICS internetová brána vypovie službu. Sakra, teraz zase musím skúšať ten Outpost.

Chlapi, už mi to všetko funguje. Zase som sa vrátil k Jetico firewallu a dá sa tam nastaviť aj "tichý režim" bez otravných popup hlášok a funguje aj internetová brána. A to všetko zadarmo. Navyše má Jetico len 5 MB v RAM. Kerio mal 17 MB.:-D:beer:

Tichý režim to nazval kex. Jetico sa vtedy správa tak, že len blokuje prichádzajúce útoky z vonku(chráni proti hackerom)a nevšíma si prípadné komunikácie, ktoré môže z počítača aktivovať nejaká aplikácia, proces alebo aj napr. trojan, vírus atď. čiže je to menej bezpečný režim, ale ak máš antivír a antispyware programy tak to postačuje a nemusíš sa potom už starať nepohodlnými klikačkami o popup hlášky firewallu. Vhodné to je všeobecne pre blondínky a bytosti, ktoré sa nechcú otravovať s firewallom.

V jetico to nastavíš takto: karta configuration-optimal protection-root-application table-ask user-všimni si pod stlpikom description je default action a to nastav dvojitým poklepaním na continue.
Potom ešte pod položkou root je dalšia položka proces attak table a takisto default action nastav na continue.
Ak by si chcel ešte nastaviť svoj PC ako gateway pre iné PCčka v sieti tak ešte nastav toto: Pod položkou root-system ip table-system internet zone sú dalšie položky stateful udp inspection a stateful tcp inspection. Dvojtým klikom na stateful udp inspection a dalej uplne dolu je protokol-specific a v ňom zruš zaškrtnutie stateful inspection. To isté pnastav aj pre stateful tcp inspection.

Toto je online firewall test,zrejme je Jetico aj dostatočne kvalitný.

Secure
21 (FTP)
This port is completely invisible to the outside world.
Secure
23 (Telnet)
This port is completely invisible to the outside world.
Secure
25 (SMTP Mail Server Port)
This port is completely invisible to the outside world.
Secure
79 (Finger)
This port is completely invisible to the outside world.
Secure
80 (HTTP)
This port is completely invisible to the outside world.
Secure
110 (POP3 Mail Server Port)
This port is completely invisible to the outside world.
Secure
139 (Net BIOS)
This port is completely invisible to the outside world.
Secure
143 (IMAP)
This port is completely invisible to the outside world.
Secure
443 (HTTPS)
This port is completely invisible to the outside world.
Test complete.
No open ports were found.

Už to jetico skúšam nejaké tri týždne a spokojnosť. Keď si to nastavíte tak ako napísal flanker, tak je to jednoduché aj pre moje sestry, ktoré ani nevedia, že tam nejaký firewall vôbec beží. V súčinnosti s avastom, spybotom a týmto jeticom ma už háveť z internetu nejako obchádza.:-p

já už sem ho zase vykopl a mám teď aktuálně Zonealarm /jen jako firewall vyplé ty další vlastnosti jako blokování obsahu a podobně/. Jetico pořád otravoval s nějakými hlášeními co se museli odklikávat. Vesměs schost a podobné systémové služby.Netvrdím že to nějak nešlo nastavit ale prostě sem ztratil trpělivost.

rada je fajn ale když už mám firewall tak chci taky zakazovat některým aplikacím chodit ven:-D nevím proč by například winamp nebo nero při každým spuštění měl se cpát ven a podobně. je mi jasné že třeba hledá aktualizace, ale já o tyhle featury nestojím.