Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smazal jsem si měsíční práci

Dobrý den,
píši ve WordPadu knihu, operační systém Windows XP
Nezalohoval jsem si to. Spěchal jsem proto jsem klikl na ikonu diskety k uložení a pak jsem vypnul počítač. Co se objevilo, na co jsem nestačil zareagovat, bylo hláška chcete soubor uložit? Ukončit, uložit a pak ukončit, storno.
Volba ze tří možností. Ale už jsem to nestihl vrátit, vypnul jsem počítač podržením tlačítka na bedně.
Co se stalo? Z mého souboru zbyla jedna řádka plná prázdných bílích čtverečků
Help, help, I need help neccessary and immediately.

Pochybuji, že to půjde obnovit. Můžeš to zkusit dát firmě na obnovu dat, dáš za to ale nějaký peníze a ani oni nejsou kouzelníci. Obvykle platí pravidlo, že jak se něco přepsalo, obnovit to už nejde. Bohužel, pro příště zálohovat, zálohovat, zálohovat. Už hodně firem padlo a lidí se zbláznilo právě kvůli tomu, že "jim se to přece vymazat nemůže, ctrl+c a ctrl+v trvá strašně dlouho, asi 5 sekund".

PS: A můžeš být rád, že sis vypínáním PC přes tlačítko nezmršil souborovej systém a nepřišel úplně o všechno.

Ještě bych doplnil, že tam neuvidí háčky a čárky, pouze entity (pakliže to má uložený v rtf):

{\rtf1\ansi\ansicpg1250\deff0\deflang1029{\fonttbl{\f0\fswiss\fcharset238{\*\fname Arial;}Arial CE;}}
{\*\generator Msftedit 5.41.15.1515;}\viewkind4\uc1\pard\f0\fs20 http://pc.poradna.net - Po\'e8\'edta\'e8ov\'e1 poradna\par
}

Tohle odpovídá textu "pc.poradna.net - Počítačová poradna" napsanému fontem Arial ve Wordpadu.

soubor je částečně porušený - jeho velikost zhruba odpovídá tomu co by měl obsahovat?
nebo je úplně zničený - zbylo po něm jen pár kilobajt?
máš nainstalovaný nějaký normální správce souborů? můžeš se podívat na velikost tvého souboru? a na obsah klávesou f3?

edit: jodik byl rychlejší.