Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem elektro - počítač (sestava)

Ahoj v jednom elektru mají počítač za 14 000 Kč a jestli by to bylo na hry.

Procesor: Intel core i3 540 3,06 GHz nebo ještě ( Intel E6500 2,93 GHz)
Grafika : GeForce GT240 1GB nebo ( Radeon HD 5550 1GB)
Ram : 4GB
HDD : 1TB
Windows 7
3 roky záruka

Co vy nato?

I podle téhle stručné specifikace se dá říct, že za 14 000 včetně DPH ti nikdo nic moc výkonnějšího nesloží. Většina (téměř všechny) i těch nových her ti na tom půjde dost slušně (i když grafika není žádný top model). Otázka je, jestli počítač kupovat zrovna v "jednom elektru".

takže ten procesor si usoudil podle ceho ze je slabsi? dyt to je 3jadro a to je lepsi nez 2jadro sice ma horsi cache ale je lepsi nez ten intel,hadr pochybuju ze by ten jeden TB vyuzil a na disku moc vykon nezalezi, mys a klavesnmici si snad kazdy vezme od staryho pc ne? a navic nikde nepsal ze to davaj i s klavesnici a mysi, a cena těch 980kč neni zas takovi rozdil a navic jesli fakt to mit za 14k tak si muze vyskrtnout sestaveni a poskladat si to sam

V těch obchoďácích a elektrách se prodávají (téměř vždycky) hotové sestavy, tedy i s myší a klávesnicí, většinou vše v jedné krabici. Ne každý taky staré PC (pokud ho vůbec má) po nákupu nového vyhazuje. Těch 14000 zmiňované sestavě odpovídá. Dohadovat se o tom, kolik využije diskového prostoru nebo jestli jsou procesory od Intelu předražené nemá význam. A radit laikovi (pravděpodobně), aby si objednal komponenty a složil si PC sám, to já nepovažuju za košer radu.