Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ms office 2007 - ohraničení

Dobrý den

Mám malý dotaz, jak něco udělat.
Mám zápatí, v něm mám 2 řádky. Na jednom řádku je číslo stránky a datum a na druhém řádku slovo OSTRAVA.
Ja chci udělat, aby číslo stránky bylo zarovnáno vlevo (to je v pohodě), ale ABY NA TOM SAMÝM ŘÁDKU bylo datum zarovnáno ÚPLNĚ vpravo (čili je zde 2x TAB nevyhovující).

Navíc chci, aby byl CELÝ první řádek ohraničen přerušovaně 3/4 tlustou čárou kolem dokola a druhý řádek taktéž, ale CELÝ (nikoliv pouze slovo OSTRAVA) a NECHCI, aby se to ohraničení do sebe spojilo (vytvoření prázdného řádku mezi těmi dvěma řádky nepřipadá v úvahu).

Pokud máte nějaké nápady či řešení, budu velmi rád.

S přáním hezkého dne a poděkováním za váš čas
mr. Word

loading...

Díky moc už mi to jde.

Ještě jedna otázka: mám 3 odstavce textu oddělené prázdným řádkem. Všechny jsou na 1 stránce. Na druhý odstavec aplikuji nové okraje - word automaticky vytvoří 3 oddíly. Jak to však udělat, aby všechny oddíly byly na jedné stránce - tzn. aby mi to nerozdělil na 2 nebo 3 stránky?
Vždycky je tam - Konec oddílu (další stránka).
Když jsem měnil okraje, zkusil jsem v rozzložení nastavit začátek oddílu - průběžně. Mezi prvním a druhým odstavcem je průběžný, mezi druhým a třetím je však stále další stránka.

Prosím vás, mám ještě jednu otázku.

Když používám hromadnou korespondenci, jak mám udělat na začátku dopisu pán / paní (podle toho, jestli příjmení končí na ová nebo ne) a jak udělat, pokud je <bydliště> Ostrava, tak se dole objeví text "Zdravíme Ostravu" ??
Děkuji

Ano, je tam i příklad s položkou pohlaví, to taky nevím jak se dělá... Ale pokud bych věděl jak se dělá to s tím pohlavím, možná by to šlo nějak udělat s posledníma třema znakama. Například když dáš CTRL+H tam dáš Zvláštní... a tam je "něco" + libovolný znak. Když na to klikneš, dají se tam nějaké 2 speciální znaky, které zastupují libovolný 1 znak, když ty 2 znaky zkopíruji a vložím, mohlo by to fungovat i v případě, že bych dal - libovolné slovo + 3 znaky "ová".