Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako ulozit text napisany vo wyciwyg editore do premennej v PHP?

Zdravim.
Mohli by ste mi niekto poradit,ako mam ulozit text napisany vo wyciwyg editore do nejakej premennej v PHP?

Moj program vyzera asi takto:

function body()
    {
     echo "
      <div id='content'>
       <div id='sample'>
        <div id='mArea1' style='width: 680px; height: 300px; border: 100px solid #000;'>
		     <br><br/>hgfdhgfdh
	</div>

       <script>
       var area1, area2;
       function toggleArea1()
       {
      	if(!area1)
         {
		     area1 = new nicEditor({fullPanel : true}).panelInstance('mArea1',{hasPanel : true});
	       }
         else
          {
		       area1.removeInstance('mArea1');
		       area1 = null;
	        }

       bkLib.onDomLoaded(function() { toggleArea1(); });

       </script>
        ";

    }

Za pomoc predom dakujem

Pro zdrojové kody tu máme tagy. ;-) (Kurt)
Změna předmětu, původně: JavaScript (host)

Pochopil jsem to tak, že chceš do proměnné uložit obsah echa. Pak takhle :

$promenna= <<<RETEZ

      <div id='content'>
       <div id='sample'>
        <div id='mArea1' style='width: 680px; height: 300px; border: 100px solid #000;'>
		     <br><br/>hgfdhgfdh
	</div>

       <script>
       var area1, area2;
       function toggleArea1()
       {
      	if(!area1)
         {
		     area1 = new nicEditor({fullPanel : true}).panelInstance('mArea1',{hasPanel : true});
	       }
         else
          {
		       area1.removeInstance('mArea1');
		       area1 = null;
	        }

       bkLib.onDomLoaded(function() { toggleArea1(); });

       </script>
        ;
RETEZ
 ;

Takto,v stiahol som z internetu wyciwyg editor.Je to nieco ako MSword,ale nieco jednoduchsie.Ten som pripojil z mojej stranke
<script src='javascript/nicEdit.js' type='text/javascript'></script>....to je niekde na zaciatku v hlavicke <head>.
Ta funkcia body() je stred vykreslovania mojej stranky.V nom spustim ten editor.Ta funkcia toggleArea1() by tam ani nemusela byt,stacilo by zadat:
area1 = new nicEditor({fullPanel : true}).panelInstance('mArea1',{hasPanel : true});
a spusti sa ten editor.

A ja chcem ten text,ktory napisem v tom javascriptovom editore vytiahnut a vlozit do mysql tabulky,ale nechcem pouzit ajax,staci mi,ak ten text dostanem do nejakej premennej v php,ale iba text.
Tu stranku uz mam na nete,skus ~mmatas na pravo je v cervenom rame za "textovy editor"

Keď namiesto <div id=mArea1> použíješ formulárový prvok <textarea id=mArea1 name="nejake_meno"> (umiestnený v elemente form), tak sa pri odoslaní formulára (stlačením tlačidla input type=submit, ktoré treba ešte pridať) odošle automaticky aj obsah toho WYSIWYG editora. Na serveri budeš mať ten obsah klasicky v premennej $_POST['nejake_meno'].

Ak to chceš robiť bez formulára len pomocou JavaScriptu, tak k obsahu editora sa dostaneš takto (následne ho dostaneš použitím Ajaxu na server):

var text = nicEditors.findEditor('mArea1').getContent();