Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zobrazení textarea po vybrání položky ve formuláři

Ahoj,
on na to bude jednoduchý javascript (asi/doufám/snad). Dělám formulář, kde je u každé otázky třeba 5 radiobutonů a zdůvodnění "proč právě tato volba". Dělat pod každou položkou viditelnou textareu je blbost. Avšak script, aby se to po vybrání "rozjelo" a zviditelnila se textarea neumím.

head

<style type="text/css">
.skryte {display: none}
</style>

body

<b>Jakou zeleninu máte nejraději?</b><br><br>

<input type="radio" name="zelenina" value="zeli"> zelí<br><br>
<div class="skryte">
napište prosím proč<br>
<textarea name="proczeli" cols="40" rows="3">
</textarea>
</div>

<input type="radio" name="zelenina" value="mrkev"> mrkev<br><br>
<div class="skryte">
napište prosím proč<br>
<textarea name="procmrkev" cols="40" rows="3">
</textarea>
</div>

<input type="radio" name="zelenina" value="celer"> celer<br><br>
<div class="skryte">
napište prosím proč<br>
<textarea name="procceler" cols="40" rows="3">
</textarea>
</div>

Nevíte to někdo z hlavy, abych to nemusel hledat? Asi to bude chtít dát oněm textarea id co?

Nechcu ti do toho moc kecat, ale nechceš si tu problematiku nejdřív nastudovat? Metoda pokus-omyl totiž u JavaScriptu není zrovna nejefektivnější (vlastní zkušenost).
Mimochodem, v IE6 nelze změnit styl přiřazený nějakému prvku na jiný takto snadno. Kdysi jsem to potřeboval a našel na internetu řešení docela složitou funkcí. Je dobře, že nové prohlížeče už to umí přímo...

Pěkné, dík. Schoval jsem si oboje, určitě to budu někdy potřebovat. U té "písanky" vpravo - to jde udělat, když jsou možnosti s krátkým textem. Ale u toho, co dělám budou dlouhé a nevešlo by se to.
No a stejně to bude všechno jinak, jelikož bude pouze jedna písanka pro jednu otázku, ať vybere cokoli viz
http://krata.bubakov.net/www/skrytetitulky/dotazni ky/en/index.jedna-pisanka.php .
Z kódu jsem vyhodil snad 50 řádků a to je jedna otázka z dvanácti.