Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s notebookem

Zdravím všechy kdo mě ochotně poradí, mám takový probém můj notebook Dell vostro 1510 mi zacal zlobit a já nechápu proč.
Opakovaně se za den několikrát restartuje, nejdříve se mi jakoby sekne obrazovka takže se nedá na nic kliknout a bud ho restartuju ja a nebo to udela sam... pak mi to hlasí, že provádí kontrolu disku. Nevim co s tim mám dělat. Poradíte mi prosím někdo? Děkuji moc

Co s tym notebookom bolo robene tesne predtym jak to zacalo blbnut? Nieco instalovane? Nejake ovladace pre nejaky novy HW do USB apod?

Vseobecne moze to byt bud problem ovladacov ak tam boli nejake ine instalovane (je dobre odzalohovat si svoje data mimo notebook a urobit obnovu Windows na original stav od vyrobcu, vid navod, recovery sa spusta zvycajne mackanim nejakej klavesy pri starte a volbou nejakej polozky ze factory recovery.) Prip. ked nechces kompletne recovery tak najprv mozes skusit len bod obnovenia (start-prislusenstvo-systemove-nastroj obnovenia systemu a najdi si nejaky bod obnovenia z minulosti a obnov).

Ked nepomoze ani obnova systemu ani recovery, tak je to HW problem napr. vadny disk alebo RAM alebo doska apod. Disk sa da skusit vymenit, RAM tiez. RAM mozes skusit vybrat a znovuzastrcit (dostanes sa k nej zospodu cez maly otvor zaskrutkovany), pripadne aj pridavnu WiFi mini PCI kartu mozes vybrat a znovuzastrcit nech sa uisti ze to je poriadne zastrcene. Ked mas vyberaci HDD tak aj ten skusit vybrat a poriadne zastrcit. Ked nepomoze tak treba skusit aj inu RAM a iny HDD, idealne v servise. V servise vedia vymenit aj zakl.dosku ale to sa po zaruke menit nemusi oplatit ptz moze stat skoro jak novy notebook.

jj presne tak, ked vravis ze mu skoncila zaruka, tak predpokladam, ze pocas celej doby (3rocneho NBD servisu, ak sa nemylim) nebol prefuknuty ;-)....DELL sa celkom pohodlne rozklada, takze dostat sa k ventilatoru by nemal byt problem....blizsie info aj tu:

http://support.dell.com/support/edocs/systems/vos1 510/en/SM/html/memory.htm#wp1180215

je to sice navod k vybratiu pamate a v EN, ale defacto sa Ti tym otvori aj pristup k ventilatoru :-)

aha. tak ked si pamatas presne ze co vsetko bolo odinstalovane, tak to skus zas vsetko nainstalovat, mohol sa odinstalovat aj nejaky komponent potrebny aj pre ine veci.

P.S. to odinstalovavanie bolo robene vyhradne len cez ovl.panely - odobrat programy? Alebo tam boli pustane aj nejake dalsie specialne programy na odstranovanie niecoho? (jake?)