Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenabiha Windows

Zdravim.
Protoze jsem mel desne zaplacanej HDD, rekl jsem si ze stim neco udelam. Stahl jsem si nejake programky a nechal je trochu proscistit disk. Mezi nimi byl i WinUtilities, kde jsem pouzil funkci smazani duplikovanych souboru a vytvoril jejich zalohu. Po zapnuti pocitace mi Windows XP hlasi, ze chybi knihovny DLL v jádru systému a ze system nelze spustit. Prosim, poradte co s tim mam delat. Dekuji

Tak jsem spoustil opravnou instalaci a napsalo mi to, ze instalace bude pokracovat po restartu. Po restartu mi to napise.
System nelze spustit. Uvedeny soubor je poskozen nebo nebyl nalezen. \windows\system32\c_852.nls
Tento soubor muzete zkusit opravit spustenim instalace systemu pomoci cd. Opravu spustite klavesou R na prvni obrazovce.

Opakovana opravna instalace nepomaha, chyba je porad stejna. Kdyz spustim opravnou konzoli, chce to po mne heslo administratora, pres ktere se nedokazu dostat.
Za kazdou radu budu vdecny. Dekuji

Z počítače vytáhni disk, nakopíruj data z céčka jinam nebo vše z disku přesuň do adresáře _zaloha, zkontroluj jestli je dost místa (min cca 10gb) vlož disk zpátky do počítače a spusti čistou instalaci windows.
Až to bude nabízet co s diskem zvolíš "ponechat stávající systém beze změn" t.j. nebudeš formátovat.

P.S. Pojebal sis to sám, nedostatek místa se řeší jinak...

teoreticky se dá obejít bez druhého počítače pokud nemáš na disku C důležité data -naformátuješ nebo pokud máš speciální live cd XP ze kterého pustíš systém. známé např. jako bartPE.

Dobré je pokud máš jiný počítač si rovnou na disk nachystat ovladače, hlavně na síťovou kartu.