Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový procesor - jak se pohodne s deskou?

Zdravím,

mám zákl. desku M2A-MX, která je již trochu staršího data, a mám k ní procesor http://www.alza.cz/amd-phenom-ii-x4-955-d115465.ht m
Rád bych věděl, zda i přes rozdílný socket můžu tento procesor do této desky bez možných velkých rizik zapojit, popřípadě pokud ne, jaký procesor v nižší cenové vrstvě by byl nejvhodnější, tak aby do něj bez problému pasovali nynější ostatní komponenty. Pokud budou potřeba jakékoliv další informace, není problém. Díky za pomoc.
Zákl. Deska : M2A-MX
Nynější procesor : AMD Athlon 64 x2 dual core processor 4400+
Paměti: 2x Kingston 2GB DDR2
Graficka karta : Ati radeon HD 5850 (sapphire-hd-5850-d163601.htm)

Pro lepší porozumění přikládám výpis z SiSoftware Sandra.

Computer
Model : System manufacturer System Product Name
Workgroup : WORKGROUP
Host Name : Grandimir-PC
User : Grandimir

Processor
Model : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+
Speed : 2.46GHz
Cores per Processor : 2 Unit(s)
Threads per Core : 1 Unit(s)
Type : Dual-Core
Integrated Data Cache : 2x 64kB, Synchronous, Write-Back, 2-way, Exclusive, 64 byte line size
L2 On-board Cache : 2x 512kB, ECC, Synchronous, Write-Back, 16-way, Exclusive, 64 byte line size

Computer
Platform Compliance : AMD LIVE!
Mainboard : Asus M2A-MX
BIOS : AMI 0403 11/26/2007
Bus(es) : ISA PCI PCIe IMB USB i2c/SMBus
Multi-Processor (MP) Support : No
Multi-Processor Advanced PIC (APIC) : Yes
Total Memory : 3.25GB DIMM DDR2

Chipset
Model : ASUS RS690 Host Bridge
Front Side Bus Speed : 1x 214MHz (214MHz)
Channels : 1
Memory Bus Speed : 2x 107MHz (214MHz)

Chipset
Model : AMD Athlon 64 / Opteron HT Hub
Front Side Bus Speed : 2x 1GHz (2.14GHz)
Total Memory : 4GB DIMM DDR2
Channels : 2
Memory Bus Speed : 2x 351MHz (702MHz)

Memory Module(s)
Memory Module : Kingston 2G-UDIMM 2GB DIMM DDR2 PC2-5300U DDR2-666 (5-5-5-15 3-20-5-3)

Video System
Video Adapter : ATI Radeon HD 5800 Series (1440 SM4.1 725MHz, 1GB DDR5 4x1GHz, PCIe 2.00 x16)

Graphics Processor
STREAM Processor : ATI Radeon HD 5800 Series (1440SP 18C 725MHz, 1GB DDR5 4x1GHz)

Storage Devices
WDC WD3200AAJS-00VWA0 (320GB, SATA300, 3.5", 7200rpm, NCQ, 8MB Cache) : 298GB (C:)
Generic USB SD Reader (USB) : N/A (E:)
Generic USB CF Reader (USB) : N/A (F:)
Generic USB SM Reader (USB) : N/A (G:)
Generic USB MS Reader (USB) : N/A (H:)
IHU 0LEV492Z (SCSI, BD-R, HD-DVD-R, DVD+-R-DL, CD-R) : N/A (M:)
TKHYF 7OPARSPQ3 (SCSI, BD-R, HD-DVD-R, DVD+-R-DL, CD-R) : N/A (J:)
TKHYF 7OPARSPQ3 (SCSI, BD-R, HD-DVD-R, DVD+-R-DL, CD-R) : N/A (K:)

Logical Storage Devices
Hard Disk (C:) : 298GB (NTFS) @ WDC WD3200AAJS-00VWA0 (320GB, SATA300, 3.5", 7200rpm, NCQ, 8MB Cache)
Optical Drive (M:) : N/A @ IHU 0LEV492Z (SCSI, BD-R, HD-DVD-R, DVD+-R-DL, CD-R)
Optical Drive (J:) : N/A @ TKHYF 7OPARSPQ3 (SCSI, BD-R, HD-DVD-R, DVD+-R-DL, CD-R)
Optical Drive (K:) : N/A @ TKHYF 7OPARSPQ3 (SCSI, BD-R, HD-DVD-R, DVD+-R-DL, CD-R)
Removable Drive (E:) : N/A @ Generic USB SD Reader (USB)
Removable Drive (F:) : N/A @ Generic USB CF Reader (USB)
Removable Drive (G:) : N/A @ Generic USB SM Reader (USB)
Removable Drive (H:) : N/A @ Generic USB MS Reader (USB)

Peripherals
LPC Hub Controller 1 : ASUS IXP SB600 SMBUS Controller
LPC Hub Controller 2 : ASUS IXP SB600 PCI to LPC Bridge
Audio Device : ASUS IXP SB600 High Definition Audio Controller
Audio Codec : Realtek Semiconductor Realtek 662 High Definition Audio
Audio Device : ASUS Cypress HDMI Audio [Radeon HD 5800 Series]
Serial Port(s) : 1
Parallel Port(s) : 1
Disk Controller : ASUS IXP SB600 Serial ATA Controller
Disk Controller : ASUS IXP SB600 ATA Controller
USB Controller 1 : ASUS IXP SB600 USB Controller (OHCI0)
USB Controller 2 : ASUS IXP SB600 USB Controller (OHCI1)
USB Controller 3 : ASUS IXP SB600 USB Controller (OHCI2)
USB Controller 4 : ASUS IXP SB600 USB Controller (OHCI3)
USB Controller 5 : ASUS IXP SB600 USB Controller (OHCI4)
USB Controller 6 : ASUS IXP SB600 USB Controller (EHCI)
SMBus/i2c Controller 1 : ATI SB600 SMBus
SMBus/i2c Controller 2 : ATI AFS SMBus

Printers and Faxes
Printer : Send To Microsoft OneNote Driver (300x300, Colour)
Printer : Microsoft XPS Document Writer (600x600, Colour)

Peripherals
Media Player : ()

Network Services
Network Adapter : Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller (Ethernet, 100Mbps)
Network Adapter : Hamachi Network Interface #5 (Ethernet, 1Gbps)
Network Adapter : TeamViewer VPN Adapter

Power Management
Mains (AC) Line Status : On-Line

Operating System
Windows System : Microsoft Windows Vista Home 6.00.6002 (Service Pack 2)
Platform Compliance : x86

Windows Experience Index
Current System : 5.0

Performance Enhancing Tips
Warning 100 : Large memory sizes should be made of Registered/Buffered memory.
Tip 2546 : Large memory modules should be ECC/Parity.
Tip 2 : Double-click tip or press Enter while a tip is selected for more information about the tip.

Najvykonnejsi podporovany je "Phenom X4 9450" AM2+ (potrebuje BIOS 0901 takze pripadne upgrade BIOSu), novy taky CPU ale asi uz v shopoch nezozenies, takze asi uz len hladat v bazaroch/aukro.

P.S: ten tvoj CPU z dotazu je 125W to by som tam ani neskusal strkat lebo ta doska evidentne podla zoznamu CPU podporuje max 65W CPU a mohol by si ju 125W odpalit.