Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení ukládání dat na rozdělený disk

Dobrý večer,

mám rozdělený disk na 2 části: V 1. mám nainstalované windowsy a v 2. bych chtěl instalovat a ukládat různé soubory. Problém je v tom, že se mi vše ukládá na C (systémový) místo na D (uživatelský).Když si na plochu dám např. písničku, tak se mi uloží na C...OS mám xp typ disku NTFS
Děkuji

Nesouhlas. Nikdo nemůže nikomu diktovat, kam si má ukládat soubory. Každý má svůj systém a (ne)pořádek. To, že si jako meziúložiště zvolím plochu, protože se v okně s dotazem, kam soubor umístit, dobře hledá kvůli své velké ikoně, je jen moje věc. Pak si můžu soubor překopčit kam chci. Nebo prohlédnout a smazat... cokoliv.

Dlouho jsem tu nebyl a tak jsem si shválně vyhledla, kdo tu co o mne pise a hle - vidim, pomlouvac obecny. AZOR uklada na plochu vse, co se na ni ukladat da. A je fajn, ze tim ze jsi mi oddelil od Lam mi za Lamu nepovazujes ;). Ano ukládám vše na plochu (krome porna) a jsem to to pyšný, dělám to tak od W98 a na všech OS a jsem na sebe pyšný - hned za plochou ukládám vše do C: - protoze je to peklne rychle to vytukat ;)

Plocha a C: - jiz nikdy nebudou vynalezena lepší místa pro ukládání uživatelských dat 8-)

No, on existuje jeden velmi, velmi závažný důvod, který z tvé víry dělá naprostou pitomost: V případě pádu systému se předvídavý uživatel nestará o záchranu dat, neboť je všechna má na D: a bez velkého mudrování a bez velké časové ztráty přepíše poničený operační systém z image, kterou si prozíravě vytvořil, kde jinde než na disk D:.
Kdežto takový AZOR začne shánět různá live CD, či jiné počítače a v potu tváře zachraňuje data, aby mohl přeinstalovat systém (a mudruje, proč mu ZROVNA DNES, když na tom tak záleží, body obnovy nepomohly...)

máš speciální zástupce, třeba zástupce Dokumenty (obrázky, kontakty, hudba, hledání), klikneš na něj pravým myšítkem, vlastnosti, umístění, změnit cíl a šup na déčko. na plochu nemá význam moc ukládat.