Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákaz instalace

Zdarec, lidičky poraďte mi někdo. Mám u zákazníka nastavenej komp se softem a potřebuju zamezit jakékoliv instalaci (i odinstalaci), popřípadě jakémukoliv neuváženému vrtání se v systému.Jsou tam Widle XP Home. Díky

Zkusím ti poradit něco, co by reálně mohlo fungovat (=osobně vyzkoušeno a funguje, ale na WinXP Pro). Pokud umíš anglicky, najdi si něco k EWF (enhanced write filter). Je to "vypreparováno" z Windows XP Embedded, jedná se o filtr, kterej přesměruje zápis na disk (např. C:) do paměti nebo na jiný oddíl. Pokud přesměruješ do paměti, pak po restartu se změny "zahodí" a systém je pořád ve stejným stavu (tenhle filtr se dá dočasně vypnout, když do toho polezeš ty).

To ale předpokládá, že se vypne např. logování, swap bude na D:, temporary internet files na D:, dokumenty na D: atd (myslím že chápeš). Není to řešené pro všechny, ale za jistých okolností bude fungovat.

Pavel