Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak převést text z knihy do PC - do wordu?

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jak převést text z normální knihy do wordu. Knihu jsem naskenovala, mám ji ve formátu pdf, ale stále mi nejde toto převést do wordu - pouze jako obrázek, ale to nepotřebuji.Také jsem knihu našla na google books, ale ani odtud to neumím a hlavně jseu tam jen určité stránky, takže bych to radši potřebovala převést z toho naskenovaného. Konkrétně to potřebuji proto, abych si mohla spočítat slova a vytvořit normostrany. Poradíte, prosím někdo, jak na to? Díky moc.

Předmět Autor Datum
Na "precitanie" naskenovaneho textu a jeho prevod do editovatelneho formatu sluzia OCR programy. Jed…
fleg 09.12.2010 11:08
fleg
Špatně naskenováno... většina skenovacích softů má možnost skenovat jako obrázek nebo přímo jako tex…
host 09.12.2010 11:11
host
Na strankach www.ebookforum.cz najdes spoustu navodu, jak na to. 1. knihu musis naskenovat ve stupn…
Jan Fiala 09.12.2010 14:24
Jan Fiala
Připojím se s doporučením ABBYY Fine Readeru 10, nejprve jsem koupil verzi Home za necelou tisícovku…
oldsoft mobil 09.12.2010 14:30
oldsoft mobil
Já bych použil Abby PDF Transformer - Samozřejmě není free, ale určitě by vyřešil problém s převodem… poslední
Mats 07.01.2011 22:28
Mats

Na "precitanie" naskenovaneho textu a jeho prevod do editovatelneho formatu sluzia OCR programy. Jeden z najlepsich co som skusal je ABBYY Fine reader, nie je vsak zdarma.

Špatně naskenováno... většina skenovacích softů má možnost skenovat jako obrázek nebo přímo jako text. Takže pokud se ti to nechce znovu skenovat, zbývá použití OCR, jak už psal předřečník fleg.

Na strankach www.ebookforum.cz najdes spoustu navodu, jak na to.

1. knihu musis naskenovat ve stupnich šedé do TIFF, prip. JPG, ne do PDF. Muzes skenovat primo cele dvoustranky, programy na prevod obrazku do textu (OCR programy) to umi automaticky rozdělit.

2. pak použiješ nejaký OCR program, např., již zmíněný ABBYY Fine Reader, který převede obrázky na text.

Tohle vše, včetně skenování a OCR můžeš provést přímo v OCR programu v jednom kroku - ty skenuješ a program na pozadí provádí převod do textu.

Po převodu do textu je třeba výsledek projít a poopravovat, protože převod není 100% a podle tvých zkušeností záleží, jak kvalitné prvotní převod bude.

Připojím se s doporučením ABBYY Fine Readeru 10, nejprve jsem koupil verzi Home za necelou tisícovku, ale je dost osekaná, takže do týdne jsem pořídil upgrade na verzi Professional a je to paráda. Celkem to však přijde na něco málo přes 3 tisíce (což nepovažuju za přemrštěnou cenu).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru