Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký SSD disk do nového PC?

Mám postavit nějaký rychlejší počítač pro geometra.
Jedna z variant, o které uvažuji jsou 2 disky, a ten 1 systémový by byl SSD.
eshopy nabízejí spoustu typů, osobní zkušenost nemám s SSD žádnou.
CPU předpokládám i5, zákl.desku ještě nevím, systém Win7 64bit a kvůli aplikacím musí umět XP mode.

děkuji za odpovědi všem, kteří ssd už měli v ruce a mají osobní zkušenost.

Intel SSD X25-M
:-)
ale idealni by bylo pockat dva mesice na novou intelackou radu, ma byt lepsi a o polovinu levnejsi. :-)

---

mimochodem, mam 80GB kingston ssd (iX25-M) a ze bych nejak extremene citil, jak je PC sviznejsi :-/ no trochu jo, ale jelikoz se stridave bootuju do Fedory, ktera mi bezi na WD Black, musim rici, ze prakticky to moc nepoznam, rozdil mezi HDD a SSD. :-/

jenze ja si stavel novy PC, tak uz jsem to tam hodil a asi se ten 80GB SSD staci, proste jsem tomu na chut neprisel. Verim, ze SLC SSD jsou opravdu skela, ale tam se za 80GB nedoplatis a ty obycejna MLC SSD proste az tak uzasna nejsou, exceluje to hlavne v testovacim software. :-D

Tak ked to porovnavas s WD black, ktory je navyse urcite 3,5".
Keby si to porovnal s beznym notebookovym diskom (SSD su 2,5" format) tak rozdiel vidis aj citis :) Hlavne u random seek (co je napr. boot Win, idealne to skusit bez antivirov a nezmyslov a bez swapu a potom uvidis random seek)