Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké rozlišení monitoru?

Ahoj, rozhoduje se koupit mezi dve monitory. Muzu bud koupit 18,5'' s rozlisenim 1366x768 nebo 19'' s rozlisenim 1440x900, ktery je asi o 300Kc drazsi. Jaky mam vybrat? Vubec se v tom nevyznam... Diky moc.

Si vyber podle toho jak ho velky chces, rozliseni si stejnak nastavis vlastni jake chces ne? :) 1280x768 je u mensich nejpouzivanejsi, u vetsich 1600x1200 a 1920x1080.

Kdyz si vyberes 19" co ti brani nastavit si 1366x768?

Samozřejmě, nativní rozlišení je nativní rozlišení, ale dnes už tak moc neplatí, že na ne-nativní rozlišení se nedá koukat (je to horší, to ano, ale ne nějak katastrofálně). Ono taky kolikrát stačí (při připojení přes VGA) stisknout tlačítko autokalibrace a dotyčný zírá, jak se mu zlepšilo zobrazení. Osobně si myslím, že ten ultimativní odsudek ne-nativního rozlišení vznikl spíše z důvodů popsaných v předchozí větě...

Ale teraz si kusok mimo misu. Tu nejde o to, ze nepouzije nativne rozlisenie, ale uplne ide rozlisenie a fyzika bohuzial nepusti. Skombinovat 1366x768 s rozlisenim 1440x900 proste nejde lebo kazdy ma iny pomer stran, a preto nemozes pouzivat rozlisenie ake chces. Obidve tieto wide su nestastne a hnusne rozlisenia.

Osobně doporučuji monitor 22" s rozlišením 1680x1050 !
Takovéto parametry monitoru mám doma i v práci a absolutní spokojenost protože:

- Rozlišení je vhodné i na čtení textu. Text není ani malý ani velký a dá se přitom pohodlně číst.
Myslím tím např. PSPad nebo Visual Studio kde jsou zdrojové texty dobře čitelné přičemž se jich i dostatek vleze na obrazovku.

- Plynulé hry i na levnějších grafikách. Rozlišení patří dnes mezi nejméně náročné a tak není potřeba nejdražší grafické karty u kterých kolísá plynulost. Jako tomu je např. u monitorů s vysokým rozlišením 2560 x 1600.