Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna RAMky a vypalovačky

Zdravím vás. Chtěl bych vás prosím pěkně poprosit o informaci. Mám v úmyslu tak trochu zmodernizovat ten můj obstarožní flašinet (domácí PC) a vyměnit RAMku (mám 512 MB a chtěl bych tak 4GB) a dále vyměnit vypalovačku (viz dokument)za modernější a s funkcí Light Scribe. Chtěl bych prosím vás vědět, jestli je po tomto zásahu nutná reinstalace Windows a jestli mi jaksi automaticky v servisu (OK Computers Pardubice)doporučí a prodají komponenty, které se nebudou mezi sebou jaksi hádat. Třeba aby poznali, jakou tam mám základní desku, má-li to nějak vliv (tu mám starou půl roku, ale nevím jakou, protože krabici nemůžu v tom bordelu ve sklepě najít)a tak podobně. Omlouvám se za připitomělý dotaz a budu vděčen za každou radu či doporučení. Prostě abych na základě vašich expertních znalostí tak ňáko zhruba věděl, co do toho compu chci za komponenty, aby to mezi sebou fungovalo a případně, kolik to stojí. To ale není nutné, to si pak mohu najít v katalogu OK Computeru. Moc děkuju.

Maximální velikost paměti je 2*1gb DDR (DDR1) což orientačně vyjde na 1500
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Ope ra%C4%8Dn%C3%AD+pam%C4%9Bti%5CDDR%5CPC400+DDR+%28P C3200%29%5C2GB+%282+x+1GB%29
nové paměti 2*2giga ddr3 vyjdou zrhuba na 1100
jenže do desky je nedáš. čili za stáří připlácíš víc jak 100procent ceny
např http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Ope ra%C4%8Dn%C3%AD+pam%C4%9Bti%5CDDR+III%5CPC1333+DDR +III+%28PC10600%29%5C4GB+%282+x+2GB%29&stockitem_i n_path_order=Price
mechanika je dražší zhruba o kilo.

Takový upgrade moc nedoporučuju, ramku možná koupit starší 1gb nebo novou 1gb.Dvě už sou podle mě vyhozený peníze do starý platformy - jinými slovy zdechne deska nebo grafická karta a stejně ti zbytek zůstane protože agp kartu rychlou nekoupíš a ty ramky nepoužiješ.
Pokud počítač výkonem nestačí bylo by lepší popřemýšlet o větším upgradu.

Tip na ramku není problém. Co tam máš za procesor ?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4312 8
tahle ram v tom chodí, osobně sem ji i tu ramku hodněkrát montoval.

Aby ta paměť pomohla...Z mého pozorování při mém dnešním upgradu athlon le-1620 tak jednojádro byť na 2,4ghz s XP a dnešními programy (ie7,antivir,office,skype,icq -po staru) je fakt slabý. Dvoujádro tomu startu dost pomohlo.

Desku máš půl roku takže starou asi odešli kondíky nebo zdechla...už tehdy jsi do toho neměl dávat cca těch 1500, kdybys tehdy přidal cca 2000 mohl bys být někde jinde.

Zase pokud máš na desku záruku a přihodíš cpu i ram možná na aukru za 1500 střelíš:-)

Jak jsi určitě poznal, tak těm compům skoro vůbec nerozumím, takže netuším, co tam mám za procesor. Jedině jestli se to nedá vyčíst z těch obrázků, co jsem sem vložil. Je to v tomto vlákně trochu víc nahoře. A nakonec co, já doufám, že v tom servisu budou vědět, co tam dát,aby to jakž takž šlapalo. já nejsem náročnej a ani nehraju žádný hry, pro mě to je ztráta času.