Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kabel HDMI - DVI

Dobrý den

Koupil jsem si kabel HDMI - DVI a jakmile ho pripojim tak monitor neukazuje a vypne se ... Zkousel jsem VSE.. Nevim..Dostal jsem radu ze to mam nekde nastavit v ATI Catalyst... ten program tady mam ... ale nevim co s nim.

Typ grafiky : Radeon X1600/x1650 series
Monitor : Philips 221T
WIN XP

Předem děkuji.

Sory, ale z tych udajov co si sem zadal si to mam odkial vycucat? Hdmi mas na grafike? Externej, ci integrovanej? Preco nespojis rovno dvi-dvi? Nepoznam grafiku, ktora nema dvi a ma hdmi. Jedine grafiky co to tak mali boli tusim niektore chipsety postavene ati3200, kde bol len analog a hdmi. Tam to vsak fungovalo tiez bez problemov.
Skus vymenit kabel, skusit prechodku, alebo radsej opisat co presne robis a co chces tym dosiahnut. Zacinam mat totizto mensie podozrenie.

Ako povedal Mif, ide mi skor o to, ci je monitor sam alebo nie, ci ej to rozsirena plocha a pod.
Ak je to primarna plocha mal by si to monitor urcit sam, ak to nespravil mas na to na nom tlacitko (vacsinou nazvane source), ak nie mas tam menu a nastav source rucne na hdmi). Ak to napriek tomu nepojde vymen kabel ci prechodku.

Mame. Len by si sa mohol lepsie vyjadrovat? Co to znamena lepsi obraz? Myslis, ze si sa nedostal na vacvsie rozlisenie? Alebo sa ti nepaci kvalita obrazu?
Tvoja karta vobec podporuje 1920x1080? Mas monitor ztetekovany ako lcd panel?
Rozlisenie nastavujes cez windows alebo catalyst?

No na VGA kabelu 1920x1080 rozliseni fongovalo bez problemu..A lepsim obrazem myslim. Nekvalitni obraz v 1920 x 1080. Když bych to měl s něčím srovnat tak asi přiblížená čáraa nakreslená v malování. Proste nekvalitní.
Nechapu vyznam pojmu "ztetekovany"
Rozliseni jsem zkousel nastavit jak ve win tak v catalystu. Nepomohlo.