Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po novej inst XP nejde siet

Vymenil som hdd v notebooku, nakolko stary siel do prec. System sa podarilo nainstalovat, vratane stiahnutych ovladacov zo stranky vyrocu, az na jeden vykricnik - nejaky LPC interface . . . ? Myslel som ze dam vyhladavat na nete, ale . . . ale neda sa mi pripojit na siet. Nedostanem IPcku. Ovladace sietovej karty su nainstalovane, nehlasi ziaden problem, wifina dtto. Aj ovladace, a aj tak nedostane IPcku. Router je OK, druhy notebook aj cez wifi aj cez kabel. Aj ked to bude mozno vystrel do tmy, aj tak sa spytam, kde moze byt problem? prideli mi len IPcku rezervovanu co prideluje Win ... (169 ...alebo tak nejako)

Toto sa tu riesi kazdy den.
- pripajas sa kablom? Ak ano iny pc na tom kabli ide?
- pripajas sa wifi? Ak ano ide wifi funguju? Puzivas kryptovanie? Log na routri ukazuje nejake chyby?
- mas instalovany spravny ovladac na sietovku?
- skusal si zadat pevnu ip a pokusit sa opingovat router>?
- skusal si nejaku live distribuciu linuxu?

-kabel ano, na dell funguje, lenovo nedostane IP
-wifi ano, dell OK, lenovo nedostane ip
-ovladac je dufam OK, aj jeden aj wifi, ziadne otazniky, win pise ze zariadenie funguje , ovl. stiahnute zo stranky notebooku, vid vyssie
-pevnu som neskusal, bolo uz skoro rano :-)
-live linux zatial nevlastnim