Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor athlonII X4 630

Ahoj všem.Potřebuji od Vás radu.Mám desku ASUS M4A89GTD PRO-USB3,která má 8-PIN EATX konektor.Procesor Athlon II x4 630.Napájecí zdroj Chieftec 500W.Jde mi o to,jestli mám do toho 8PINu EATX12V na desce zapojit 4PIN ze zdroje,nebo 8PIN?Je možné tím zapojením 8PINu odkouřit procesor?Děkuju

1) To máš nový nebo už to předtím jelo ?
2) windows xp jsi instaloval načisto nebo přehodil desku a procesor a takhle zprasený systém používáš ?
3) nějaký stupidní ovladače procesoru např na cool and quiet od amd jsi neinstaloval ?
4) není to nějak přetaktovaný nebo nepokouší se tomu deska nacpat turbo ? dej v biosu load default.
5) paměti jsou otestované?

Zkusím ty jádra portupně pozamykat a uvidím.

To jsem ti právě chtěl navrhnout :-). Nechej pouze CPU#1 (resp. CPU#0), ostatní zakaž, proveď testy. Postupně jádra odemykej za současného znovutestování. Až narazíš na BSOD, máš zakopanou sobáku.

BTW: nejlépe je to udělat na nejnižší úrovni (v BIOSu, jestli to tvá deska umí). Se zamykáním jader ve správci HW nemám žádné zkušenosti, takže netuším, jak se to v tomto "layeru" bude chovat.

BTWTW: nastav správné Vcore, multiplier a frekvenci, správné hodnoty HT - prostě vše na default. Jinak se nedopátráš ničeho.

Jsou 4 stejná nezávislá jádra, žádné není řídící. Reklamovat to nejde ? Co ty teploty, snímek z cpu-z při ztížení ? Starou desku už nemáš ? Chtělo by to zkusit v jiné desce. Mě se to poškození přetaktováním moc nezdá.

No jestli jim to vytelíš žes to taktoval tak určitě ne! Jinak to nemají jak poznat.
Aby to spíš nebyla ta deska...Zas takhle odejítých copu při taktování...Jinde ho vyzkoušet nemůžeš ?