Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vejr, který obhospodařuje tiskárny?

Ave. Už tři uživatelé (od včerejška) mne otravovali se stejnou věcí: nefunkční tiskačka (různé typy, vše USB). Projevuje se to "netiskem" dokumentů z fronty, není možné frontu vyprázdnit ani pozastavit tisk. Po restartu s odpojenou tiskárnou a jejím následném připojení funguje vše jak má, po cca třech proběhlých úlohách začnou ty mrchy tisknout zkušební stránku :-D. Nemáte tušení, zda se náhodou nejedná o nějakého trojana? Nemám možnost k uživatelům přijít a "oskenovat" to osobně, tak se pokouším vzdělat zde. Jo, a všechny systémy jsou WXP_Pro_SP3. Jestli jste se s tím setkali, budu vděčný za nápad, který by se dal řešit telefénom nebo mejlem (popř. ICQ či Skype). Předem dík za postřehy.

Viz má odpověď M-Polovi. Tvé vysvětlení se zdá korektní, nicméně moji useři si s tímto postupem na moc procent neporadí. Jak jsem psal, nebudu mít možnost osobního kontaktu s nimi minimálně týden (marodka), zkusím tedy najít ulitu (existuje-li), která by tento problém řešila. Taky tobě děkuju za reakci.

Zajímavé...

Měl jsem s tiskem taky problém: http://pc.poradna.net/q/view/590436-word-97-zlobi- klavesova-zkratka-ctrl-p-vyreseno

Obnovení systému pomohlo. Ale přesto pozoruju s tiskem (spíše s tiskárnou) jakési problémy: Papír někdy vezme jakoby až na podruhé (poznám to podle hrčení vevnitř), v rámci jedné tiskové úlohy jsou stránky tištěny pomaleji než bylo obvyklé (třeba 3-4 normálně, pak je dvouvteřinová prodleva, pak stánku, zase prodleva, pak pár stránek...). Zkoušen různý papír. Možná (??) je tiskárna nějaká zasviněná, zralá na čištění? Má najeto kolem 40.000 stránek. HP LaserJet P3005d, duplex nepoužíván. Snad to není starým tonerem; v rozporu s předpokladem má už za sebou přes 30.000 stránek (10% toneru zbývá). XP SP3, Home.

Na vir se mi to (u mě) moc nezdá, přidávám to sem jen jako OT námět.

Tohle nebude ono. Doktoři mají relativně nový HW (do půl roku), jeden multifunkci Canon, druhý Samce - obě BW lasery (nepamatuju si přesně typy, nemají to ode mne). Účetní má ouplně nový Canon MG6150 (zatím jen přes USB) ode mne. Všechny kousky vykazují naprosto stejné potíže se spoolerem (+ nesmysl s tiskem testovací stránky). Vidím to spíš na nějakého trojana.

Tak zdá se vyřešeno (a musel jsem tam osobně). Dělal to u všech stený dokument (přišlo jim to mejlem) - nějaké nablblé vánoční přání mery_christ.docx (nebo tak nějak). Po jeho zařazení do fronty se ouplně zblbnul spooler a tiskačky (i spooler) přestaly reagovat. Smáznul jsem to, vyprázdnil spooler (i když AV / AS nehlásil žádného trojana), a sokolíky zdrbal, že otevírají a tisknou každou zhůvěřilost, která jim přijde do pošty. Všem zúčastněným děkuju, značím hotovo.