Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bbLean (shell pro WinXP): pár dotazů

Ahoj lidičky,

včera večer jsem si trošku hrál s nastavením bbLeanu (konfigurace přes rc soubory; pluginy). Chtěl bych si ho upravit k obrazu svýmu, což je: aby vypadal co nejvíc stejně jako klasický shell Explorer (ne, nezbláznil jsem se, děkuji za optání) a zabíral co nejmíň systémových zdrojů (výkon procesoru + RAM).

Zatím jsem ho spouštěl přes Explorer, tj. nebyl nainstalován jako implicitní shell (dělal jsem to v noci, už jsem u toho usínal). Zatím mi tedy funguje tak, že mám jen jednu plochu místo 4, panel (taskbar) je dole přes celou šířku plochy, ta první a jediná plocha pojmenovaná Start (takže je tam jakoby tlačítko), vyházel jsem styly, takže mám pozadí plochy stejnou barvou jako "normálně" (s Explorerem).

Ještě bych chtěl docílit toho, aby se mi automaticky zobrazily ikony na ploše (jsou v uživatelově profilu, jestli se nepletu), ale automaticky, tedy ne editováním rc souboru pluginu bbIcons. Dále by se hodila "klasická" nabídka Start, po klepnutí na název té plochy (pojmenováno Start).

Pro uvolnění paměti bbLeanu slouží plugin bbShrinkMem; nevíte někdo jak mu automaticky (třeba po pár vteřinách) poslat broam?

Uvítám jakoukoli pomoc a radu. Děkuji.

Pavel

Tak jsem docela pokročil: ikony na ploše (automaticky, ne ručně) vyřešeny přes plugin, "klasická" nabídka Start není, ale vytvořil jsem si dost podobnou, vylepšenou o pár položek jako Správce úloh, příkazový řádek, editor registru. Automatické a periodické posílání beoam taky vyřešeno.

Všem doporučuju si bbLean vyzkoušet: stojí za to!

Pavel

Mohl. Shell je rozhraní mezi OS a uživatelem (velmi zjednodušeno; odborníci prominou). bbLean se dá výborně upravit k obrazu svýmu a navíc jako bonus zabírá v paměti podstatně míň místa než "klsickej" shell, kterým je explorer. Hodí se to kromě jinýho na slabším PC nebo na live CD, kde se musí šetřit RAM v případě, že se nepoužívá virtuální paměť (swap).

Pavel

To jsem rád :-) bbLean je fakt dobrej. Sám ho ohýbám tak, abych dostal prostředí co nejshodnější s "klasickým" prostředí Exploreru. Mám jen pár pluginů, vyházel jsem skiny a všechny ty převlečky atd. Docela se i daří. Výhodou je paměťová nenáročnost (bbLean se dá i periodicky "bombardovat" požadavkem na uvolnění paměti, takže např. po 4 sekundách ji uvolňuje až na 500 kB).

Akorát když spustím Průzkumník, zase to té paměti sežere moc... Mluvím o tom proto, že se snažím obsadit co nejmíň paměti "systémem" a ponechat jí víc pro spouštěný aplikace.

Pavel

vyzera to celkom zaujimavo, mozno ked bude cas a chut, tak to odskusam. zatial som sa este nepustil ani do Monadu. :-p pre tych, ktori by si chceli otestovat Monad, tu je Beta Invite ID: mshPDC . dufam, ze este funguje, bolo to kedysi zverejnene na betanews.com

Ahoj. Nejspise uz to mas davno vyreseny, ale prave jsem si nainstaloval bbLean a resil jsem neco podobneho.
Zkus se podivat na adresu : systembarex
myslim, ze tam najdes odpoved na otazku ohledne "Start"

Ohledne bbShrinkMem - existuje plugin bbBroamtimer, ktery "Execute bro@ms on a timer" (Plugins)

Hodne zdaru.