
bbLean (shell pro WinXP): pár dotazů
Ahoj lidičky,
včera večer jsem si trošku hrál s nastavením bbLeanu (konfigurace přes rc soubory; pluginy). Chtěl bych si ho upravit k obrazu svýmu, což je: aby vypadal co nejvíc stejně jako klasický shell Explorer (ne, nezbláznil jsem se, děkuji za optání) a zabíral co nejmíň systémových zdrojů (výkon procesoru + RAM).
Zatím jsem ho spouštěl přes Explorer, tj. nebyl nainstalován jako implicitní shell (dělal jsem to v noci, už jsem u toho usínal). Zatím mi tedy funguje tak, že mám jen jednu plochu místo 4, panel (taskbar) je dole přes celou šířku plochy, ta první a jediná plocha pojmenovaná Start (takže je tam jakoby tlačítko), vyházel jsem styly, takže mám pozadí plochy stejnou barvou jako "normálně" (s Explorerem).
Ještě bych chtěl docílit toho, aby se mi automaticky zobrazily ikony na ploše (jsou v uživatelově profilu, jestli se nepletu), ale automaticky, tedy ne editováním rc souboru pluginu bbIcons. Dále by se hodila "klasická" nabídka Start, po klepnutí na název té plochy (pojmenováno Start).
Pro uvolnění paměti bbLeanu slouží plugin bbShrinkMem; nevíte někdo jak mu automaticky (třeba po pár vteřinách) poslat broam?
Uvítám jakoukoli pomoc a radu. Děkuji.
Pavel
Je to vynikající shell, používám asi rok a nemůžu si stěžovat. Pracuju i na stránkách s touto tématikou - czechbox
Ten 1. článek na kterej odkazuješ je starší verze, kterou impact umístil do fóra. Finální verze je na http://www.craftcom.net/08_upravujeme/bblean_shell. htm (kdybys ten link chtěl předělat).
Pavel
díky, radši jsem to předělal na novější link, moc jsem ty stránky nestudoval, jenom jsem tak narazil na návod a postnul ho :)
Zkousel jsem bbLean, ale LiteStep mi pripadal lepsi.
Co se tyka naroku na pamet, tak jsem zadne velke rozdily nenasel, co se tyka konfigurovatelnosti, byl na tom LiteStep lepe (aspon z meho pohledu).
Taky jsem (kdysi) zkoušel LiteStep, ale nějak jsem se nevyznal v jeho konfiguraci, u bbLeanu je to něco jinýho - ten mi sedne mnohem víc. Co se týká nároků na paměť, k tomu se vyjádřit nemůžu (LiteStep).
Pavel
Mam ted na pocitaci oba dva a konfigurace LiteStepu mi pripada pochopitelnejsi. Jinak je to na jedno brdo - textove RC soubory
Mozna jsi nasbiral od te doby vic zkusenosti, tak ti to ted s bbLean slo lip od ruky
Asi jo, LiteStep jsem zkoušel ještě "za mlada", EN mi asi mic nešla, pokud říkáš že je to podobný tak to bude tím...
Pavel
jsem na tom stejně, asi před třemi roky jsem narazil na Litestep, ale to jsem byl ještě neznalý ohledně shellů a kvůli nepochopení jsem laborování vzdal...ale pak mě chytnul Talisman, který byl vlastně první shell, který jsem pořádně používal
Pro další inspiraci, jak takový bbLean může vypadat, sem dávám screenshot své plochy (je to původně screen mirandy, ale bb je tam taky hodně vidět)
miranda-im07.png
Ahoj. Nejspise uz to mas davno vyreseny, ale prave jsem si nainstaloval bbLean a resil jsem neco podobneho.
Zkus se podivat na adresu : systembarex
myslim, ze tam najdes odpoved na otazku ohledne "Start"
Ohledne bbShrinkMem - existuje plugin bbBroamtimer, ktery "Execute bro@ms on a timer" (Plugins)
Hodne zdaru.
bbLean už jsem dlouho nepoužil (teď si hraju s něčím jiným), ale i tak díky. Ten brom jsem už kdysi vyřešil.
Pavel
Jen bych tu chtěl připomenout novou modifikaci bbLeanu, jmenuje se bbClean a jeho vývoj probíhá na oblíbeném blackbox fóru www.lostinthebox.com
Přináší pár nových vychytávek, tak pokud se tu o BB ještě někdo (kromě mě) stále zajímá, doporučuju vyzkoušet
Díky za připomínku, párkrát jsem na tom fóru byl, ale sledoval jsem vývoj jen z povzdálí. Je tam i nějakej ucelenej balík ke stažení? Ale to se vlastně můžu mrknout sám...
Pavel
Zvláštní: pingnu se k nim v pohodě, ale IE ani Opera stránku nezobrazí (stránku nelze zobrazit).
Pavel
Mají asi nějaký výpadek, taky se na to teď dívám. BBClean jsem zatím uploadnul jinam, můžete testovat
bbclean.zip
Díky! Včera jsem se díval na tvůj web o bbLean, bude se ještě rozvíjet?
Pavel
Měl by, zatím to tak sice nevypadá, ale rád bych ho udělal znovu a pořádně, hlavně to postavit na nějakém slušnějším redakčním systém (phpBB, ač modifikované, je slepá ulička). Jenom si najít čas a náladu