Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se připojit na skype

Ahoj, najednou mi přestal fungovat skype. Prostě jsem chatoval s kámošem a najednou se mi dole ikonka skype přeměnila na šedou Skype (spojuji) a tak už to je asi hodinu. Internet jinak funguje normálně. Nic jsem s tím nedělal, prostě sem si chatoval a najednou to vypadlo. Zkoušel jsem už i restartovat PC a vypnout a zapnout router ale nepomohlo to :(

Zvlast tenhle prispevek v diskusi me dostal:

Proč zprávu o výpadku Skype včas nezveřejní ? Soused 5 x
odinstaloval a instaloval Skype, rozebral myš,potom klávesnici a nakonec se pustil do celého PC. Nyní stojí
u Elektrowordu až otevřou ,že si koupí nový počítač.

Boze muj, ty lidi jsou ale blby.
Co takhle vyhlasi 22. prosinec za den narodniho smutky, den, kdy upadlo skype.

Nebudete tomu verit, ale ja na jabberu stale mochu chatovat a pres VoIP provozovat hovory i video (i zdarma).

Jabber neni na volani.

Standard VoIP je na volani. A ano, bylo by to mozne v pripade, kdyz by ho lide vice pouzivali. Stejne jako email/jabber umoznuje prime propojeni internetem a to jak mezi poskytovateli, tak primo mezi ucastniky (ENUM atd.), tedy proste jakychkoli poplatku. Volani na "pevnou" nebo "po svete" je pak otazkou na nabidku konkretniho poskytovatele VoIP sluzeb.

Mimochodem, Skype je take "jen" poskytovatel hlasovych sluzeb, i kdyz s vlastnim, uzavrenem, nezdokumentovanem a tudiz nekompatibilnim zazemim.

Asi bych se neodvážil tvrdit o desítkách milionů uživatelů, že jsou "nikdo", ale samozřejmě je to tak, že používat něco, co nemá nikdo jiný z vašich známých je nesmysl.

Ad VoIP - to je reálně funkční a ověřený způsob, jak ušetřit. Dokonce není ani závislý na tom, zda protistrana VoIP používá nebo ne.

No ja se nikoho z vas, kdo to pouzivate nechtel dotknout, ale pokud to pouzivaji desitky milionu lidi, tak by prece nemel byt problem nabidnout volani za prachy jako Skype bez vsech jeho nevyhod. Ani Skype nema desitky milionu lidi, takze pak neni pravda, ze to neni rozsireny. Ale to nema smysl resit.

Já "to" nepoužívám. :)
On každý z těch kanálů/protokolů má svá specifika. Skype je mezi řekněme "domácími" uživateli jistě nejrozšířenější a pokud vám vyhovuje, není důvod cokoliv měnit. Jabber asi nemá ambice být v každém domácím PC a nabízet VoIP každému. Nevím, nepoužívám.
Ono to vaše přirovnání k Linuxu nebylo úplně od věci, já jsem jen upozornil na to, že "nikdo" není přesný termín.

Aha, ja jsem si myslel, ze ano, stejne jako to tipuju u JR. No Skype mne vyhovuje, ale pak me obcas znejisti prave reci lidi jako je JR apod., kde se rika, ze je to k nicemu, protoze prece jen nejsem zadnej odbornik a tak je tezky hledat pravdu. Na druhou stranu vidim, ze volam po svete fakt za par korun. Na mobily, na pevnou, proste to funguje. Nekdy neni kvalita prenasenyho hlasu super, ale co bych za ty penize nechtel. Je to lepsi, nez ruzny klony Betamaxu, ktery me obiraly o kredit a stezovat si muzu pak akorat na lapmarne. U Skype je aspon kam si stezovat, dokonce jsem se i na podporu dovolal. Druha vec je, ze na ni asi pracuji nejaky opicky, ktery zatim nerozumi lidsky reci.

Jen me prekvapil pocet uzivatelu Jabberu, protoze ted jsem jen tak zbezne hledal a Skype jich ma neco pres 20mil. Pak nechapu, ze nekdo, kdo tomu rozumi, nenabizi neco jako Skype, ale asi to neni jen tak.

Tobe mozna ano, ja o tom od zacatku pisu jako o dvou rozdilnych sluzbach :-D XMPP pokud ja vim, jeste nema dostatecne funkcni hlasovy modul (to umi jen googletalk) a napojeni na bezne telefonni site asi taky nebude nejjednodussi.

Jůjingu, pokud odpovídáš na text:

No ja se nikoho z vas, kdo to pouzivate nechtel dotknout, ale pokud to pouzivaji desitky milionu lidi, tak by prece nemel byt problem nabidnout volani za prachy jako Skype bez vsech jeho nevyhod. Ani Skype nema desitky milionu lidi, takze pak neni pravda, ze to neni rozsireny. Ale to nema smysl resit.

Odkazy na VoIP opy, pak to jen komplikuješ - ty "desítky milionů lidí" se totiž týkají Jabberu a Skype je Skype. Ani k jednomu nemá žádný z tebou odkazovaných českých VoIP opů klíče. ;-)

Ale neco takovy mozna znam, ale myslim si, ze to neni to, co potrebuju. Ja s sebou nevozim telefon, ktery je k tomu asi nutny - s sebou mam jen sluchatka.

Hledat to tam nebudu a ty ceny jsou primo hruza. Porovnani se Skypem - za cca 100kc mam neomezene volani po Evrope a za jednou tolik po svete. Podle toho to vypada, ze se to pouziva ve firmach nebo doma jako pevna linka, ale ja Skype k volani pouzivam jak doma, tak na ntb kdekoli po CR, kde je signal mobilniho netu.
Takze asi musim zustat u Skype.