Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání notebook se systémem XP

Ahoj, chtěl bych se poradit, co dělat, když se mi pc vypíná neobvykle dlouho. Cca tak 3 minuty. Při kliknutí na ikonu vypnout počítač v nabídce start se objeví hodiny a to trvá tak 2 minuty. Pak kliknu na vypnout pc a neuvěřitelně dlouho se to vypíná... první napíše odhlašování, pak vypínání a při téhle hlášce to prostě dlouho trvá. Co s tím? Zajímalo by mě, čím to je. Děkuji za rady.

PS:
Myslíte, že by to mohl dělat Avast?

Takže, pc jsem projel avastem, malware-bytes a nic, takže v červech by být problém snad neměl. Při vypínání žere avast sice nejvíce paměti z cpu, ale i po jeho vypnutí ten pc nelze vypnout za dobu menší než 5 minut celkem. Popravdě jsem už opravdu v koncích.

projdi všechno co ti běží v paměti: viz autoruns, process explorer, starter, hijackthis - co používáš nejradši. taky pomůže aplikační firewall nebo tcpview.
...a trvale nebo aspoň jednorázově zakaž/odstřel všechno co souvisí se sítí: spyware, updatovače zbytečných aktualizací čehokoli, instant messengery a skypy a podobný odpad.

taky není špatné se podívat co píše při vypínání eventlog (eventvwr.msc)

jako vypínací tlačítko můžeš použít i zástupce:

shutdown -s -f -t 0

...jestli se čas zkrátí, případně se během vypínání objeví nějaká zajímavá chybová hláška.

Musím Vás informovat o dalším zajímavém poznatku :-D , při připojení noťasu na jinou síť (u kamaráda) se not začínal vypínat tak svižně, že jsem to nechápal...