Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu jaký si koupit wifi router

Dobrý den,

Prosím Vás velice o radu.

Nedávno mi jeden provozovatel pořídil domů 5G internet a já se zapoměl zeptat jaký wifi router si mám pořídit.

vůbec se v těchto věcech nevyznám proto se obracím s radou k Vám. :-)

ani přesně nevím co sem mám uvést za údaje abyjste mi dokázaly poradit, ale předpokládám, že jméno síťové karty určitě.

takže mám síťovou kartu na svém notebooku:

Realtek RTL8187B wireless

kdyby náhodou nějaká informace chyběla doplním.

VELICE VÁM DĚKUJI ZA ODPOVĚDI

tvůj podivný provider má vstup na stránky na heslo, tak nejde zjistit jaké má nabídky a jak rychlý internet můžeš mít, sám nepíšeš nic.
ten tvůj "Realtek RTL8187B wireless" by měl být 54g adaptér - dělají se externí usb i mini-pci k zabudování do ntb.

dá se předpokládat že ti provider neposílá domů 5ghz vzduchem, ale fouknul tam nějaké ap s rj45 výstupem - podle toho potřebuješ jakýkoli běžný wifi router.
nebral bych už nejstarší typy pro 54g normu, ale aspoň s "lite n", nabízí se třeba rozumný tplink wr741.
kdybys plánoval více pc doma a propojit je rychlou lan sítí, musel bys volit gigabitové modely.