Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká teplota CPU!

Tak jsem tu opět s mým problémem o přehřívání CPU
Začal jsem používat program CoreTemp a sleduji teplotu již měsíc v kuse. Teplota 1CPU je 35-39 při Internetu a ICQ,druhé jádro má vždy o 5°C více. Při zátěži (Spuštění písniček,zapínání ICQ a Internetu zároveň si teplota sáhne i na 70°C,za dnešek se mi již několikrát vypnul (Má hranice přehřátí je 80°) Pasta je nanesena dobře,typ je Arctit MX-2 a chladič je nový a dobře upevněný. Četl jsem něco o Undervoltage,ale usoudil jsem že je to pouze na Notebooky. Obě bočnice mám sundané a chladič bývá spíše Teplý než-li horký.
Nezná někdo prosím nějaké programy nebo nějakou fikanost na snížení teploty CPU? Prý pomáhá i detaktování,ani tomu bych se nebránil. Děkuji za jakoukoliv odpověď

Co je to za procesor a chladič ?

Pokud si nerozšťoural základní nastavení BIOSu , nějakým "veselým" pšetaktováním,
tak je 95% jistota v blbě nasazeném chladiči nebo v otáčkách ventilátoru.
1.reset BIOSu
2.znovu sundat chladič a "přepastovat"
Každá novější deska používá "šetřící" funkce CPU - Eist,C1E. Tedy pokud nejsou vypnuty.

Procesor AMD Athlon 64 X2 4800+ 2.5GHz
Chladič - http://www.alza.cz/arctic-alpine-64-pro-d126968.ht m - Je nový od vánoc!
Pasta je nanesena tence,všude rovnoměrně,též nová,uvedená výše
Stáří procesoru je zhruba tři a půl roku.
Chladič je upevněný dobře,otáčky větráku jsou zvýšeny vždy o 500RPM více než se mají točit = Větší odvod tepla z chladiče
V klidu je teplota 32 a 36 až 44-50
Při zatížení (Hraju Call of duty 4 po netu) je teplota trvalo 56 - 72

"(Má hranice přehřátí je 80°)"
Maximum operating temperature (°C) 55 – 72

"Je nový od vánoc!" Proč ?
(před výměnou to nedělalo?)

"otáčky větráku jsou zvýšeny vždy o 500RPM"
Nech to řídit deskou automaticky přes PWM

Procesor otestuj v programku OCCT

Mám rovnaký problém na svojej novej zostave.Počítač je čistý,nový,pastu a chladič som usadzoval už asi 4 krát ale teplota a výsledky v OCCT sú úplne totožné,po 3 minúte testu je teplota na 100vke. Pomohol ti teda nový chladič? Chladič bol vadný alebo len slabého výkonu?

Cau, ja sem sestavoval uplne novy pc za 15K. je tam sestijadro a seriovy chladic. teplota pri hrani her stoupne na 100°C a pak se vypne (to už sem nastavil na 100°C v BIOSu). Teď běžím pro pastu a zkusím znovu usadit chladič ale podle toho jak jsem ho ve speedfunu sledoval tak teplota skočí klidně o 15°C libovolným směrem víceméně jen když pracuje jádro 4 a 5. Je to možné?

To máš ešte v pohode, môj CPU len pri normálnom prezeraní Internetu dosahuje teploty od 55 do 70°C, a keď spustím ARMU II alebo Dragon Age (BF3 ani neskúšam) sa teplota vyšplhá aj na 93°C. Už mám normálne obavy že mám zapečenú pastu. Otáčky chladiča sú nastavené automaticky biosom a neklesnú pod 2200RPM. A PC sa ešte nereštartoval.