
Nahle zpomaleni internetu
Dobry den. Mam takovej problem s internetem. Rychlost stahovani byla neustale 20Mbit/s , ale po nejake dobe 20Mbit spadlo pouze na 4 maximalne 6Mbit a ja nevim cim to je. Mame doma jeste dva pocitace a na tech je stale rychlost 20Mbit.Upozornuju ze to neni pres wifi ale kabelem. CHtel bych se vas proto zeptat cim to muze byt a nejlepe jak tento problem vyresit.
PC je čisté? Tj bez virů apod? Když se otevře (ideálně po restartu) příkazový řádek a napíše se netstat -a, co vidíš? Jaká spojení jsou navázána?
Když se připojí PC jiným kabelem tak je to stejné?
Zkousel jsem pripojit i jine pc a tam byla rychlost 20Mbit. Takze to bude asi nekde v PC.
Tak bych zkusil pomocí onoho příkazu v cmd zjistit, cože se to kam připojuje... A preventivně to v nouzovém režimu projel programem superantispyware.
Tak tohle jsem uz taky zkousel... Pc je ciste tzn. bez viru. Teda doufam... Nod mi nenasel nic,ad-aware taky nic a spyware doctor taktez.
A ona aktivní připojení? Neber v úvahu, když tam bude u něčeho "naslouchání"; ale když něco podezřelého bude napojeno ven do internetu, tak je to divné...
No je to zajimave protozena ostatnich pc to uzkazuje normalne 20Mbit a i kdyz zapojim pres ten kabel jinej pocitac tak to napise uz normalne 20Mbit. Problem bude urcite nekde u me ale ja vubec nevim jak ho odstranit a reinstalovat kvuli toho celej windows se mi nechce
Nemuze to jen neco omezovat?
Může být v PC nějaký soft, který leze na net aniž bys o tom věděl... Zkusil bych si ještě otevřít vlastnosti síťového adaptéru (vpravo u hodin) a dal opravit.
Je instalovaný nějaký firewall? Odkdy to začlo, resp. co tomu snížení předcházelo?
No tak mam tady Toho noda a ten slouzi i jako firewall ne? Nebo ad-aware ?
Ted jsem se do toho nejak zamotal
Jestli jako firewall, zkusil bych to vypnout. Co to udělá... Mě takhle zpomaloval (pravda, staletý) Sygate firewall. Mám ADSL, se zaplým fw to jelo max 1,6 Mbit/s, s vyplým 4,5 Mbit/s. Šel z PC a je klid.
i když jsi kabel zkoušel jinde, neměnil jsi ho u sebe?
jede tvoje síťovka v režimu 100mbit full duplex, případně 1gigabit pokud to zvládne router? - viz vlastnosti síťovky.
můžeš u sebe zkusit jiný kabel?
máš nějaký vychytralý eset a podobný antivirový krám 4v1?
víte co nechápu ? du k tátovy a vidim že mu to stahuje 810\kbs a říkám mu to ti to jede 810 kb jo ? a on ne,to jede 8 MB
a furt mu nemůžu vysvětlit že 1MB je 1000 KB/s
Zkousel jsem dat i jinou sitovou kartu a nepomohlo to. JJinak ten kabel co mam v pc u sebe jsem zkousel zapojit do notebooku a tam to ukazovalo normalne 20Mbit po pripojeni na muj pc to spadlo zpatky na 5Mbit
Jinak mam tady Ad-aware a to je myslim 4v1
Povypínej tyto nesmysly a uvidíš, jestli se to zlepší.
Tohle jsem taky zkusil
Bez uspechu.
Všechno? Jak adaware, nod, nějaké sledovače apod?
No dalo by se ricz ze stale mam zaply ad-aware a nod a kdyz vypnu oba dva tak to stale meri pouze 5 Mbit
Hm, tak netuším. Ale k čemu tolik programů? Žít se dá i bez nich...
No tak Ten not mam jako antivir a ad-aware na registry a tak samo i spyware doctor... Dodatecne pouzivam jeste ccleaner
*Nod
ad-aware je k ničemu, určitě ho nepotřebuješ na registry. ani se neptám co si pod tím představuješ.
samotný nod budiž, oni mají spíš problematický ten balík eset4.
spyware doctor - pokud víš na co ho máš.
tragédií bývá když lidi začnou experimentovat s ccleanerem, to bývá na přeinstalaci windows. pokud si rozjebeš síť, je to zlé. nemusí pomoct ani winsockfix, ani oprava přes sfc /scannow, někdy ani přeinstalace posledního service packu.
ale jde zkusit ve správci zařízení odebrat síťové karty, po restartu znovu doinstalovat ovladače.
Zkontroluj si provoz na firewallu, jestli na některém portu nekomunikuje ilegal. Prohlédni logy provozu. Podívej se do registru do klíčů RUN. Nainstaluj si Startér a podívej se na spuštěné procesy. Zjevně je něco prohnilého v tvém OS. Proskenuj porty Cport Install-CurrPorts.html. Pokud podlehneš pokušení vypnout firewall, tak můžeš taky nechat klíče od bytu na rohožce před dveřmi, když jdeš do práce. Pohodlný způsob jak se zbavit věcí.
FUP? Agregace? ANO? NE?
Může samozřejmě použít firewall obsažený ve Windows, jestli samozřejmě nemá Win 2000 a nižší. Také je možností to, že onen MS firewall běží, do toho všelijaké 28in1 securitz suite a podobné programy a nějak si to nerozumí. V zásadě by měl běžet jen jeden firewall, a když už to musí mít, tak jen jeden antivir.
v tomto pripade je pocitac zrejme za NAT a FW, ktery je obsazen v routeru. Takze pro ucely hledani problemu v tom zadne problemy nevidim.
Reinstall Windows ... CCleaner ti smazal systémový registry,proto se ti (možná to tak nevypadá) ale zpomalil celý systém a tudíž i internet. Je toho plný interner + Vlastní zkušenost ;)
Pokud by smazal systemovy registr, pak by pocitac po startu nenajel. Systemovy registr obsahuje informace o hardware pocitace. Takze by se pocitac tvaril, ze mu chybi ovladace.
Muzes prosim dat odkaz na informace o smazani systemoveho registru CCLeaner?
CC nic nemaže. Maže uživatel. A navíc to jsou většinou nepodstatné položky jako staré klíče. Kdyby smazal něco podstatného, tak by dotaz zněl: Nemohu spustit PC!
K reinstalu ještě není žádný důvod -> poplašná zpráva.
Tak co mi teda radite?
odeber síťovku, přeinstaluj driver chipsetu, nainstaluj síťovku.
pokud se ti povedlo nastavení sítě v registrech "optimalizovat, vytunit a vyčistit", pak máš problém.
viry/spyware nic? ani nedávno?
Takze jsem preinstaloval sitovku a je to porad to same...
nevidím tu nic výslovně napsané o driveru chipsetu. takže je to marný.
nová instalace windows, a zapomeň na všechny hloupé cleanery, a mírně se ovládej s počtem takzvaných hlídačů registrů.
Co provider na to? Nepověsil na linku polovinu sídliště?