Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Koupe ntb 17lcd prosim o radu

Preji pekny vecer,
uvazuji o koupi ntb 17 lcd, prenasen bude vyjimecne, bude hlavne doma na stole ci jinde.
Libi se mi na inzerat FUJITSU SIEMENS AMILO Xi2550
(Intel Core 2 Duo T7700 s frekvencí 2,4 GHz (2,6 GHz) 4 MB L2 cache, 800 MHz FSB,
4giga RAM- DDR2 667 MHz, 17" WUXGA BrilliantView TFT- rozlišení 1920 x 1200 bodů,
Grafická karta: ATI Radeon HD 2700 s 256 MB vlastní paměti ( až 768 MB),
kamera 1,3 /stereo mikro/ stereo repro + subwooflerctecka karet DVD, BT, WIFI, INFRA, dalkove ovladani, vsechny konektory vcetne hdmi, fire wire, s-video.
Bohuzel uz po zaruce, ale baterie takrka nova, legalni win wista.
Cena cca 10tisic

nebo nejaky levny novy 17palcovy, ceny kolem 14 a vice,
ale laicky se domivan, ze tento fujitsu bude silnejsi oproti novym levnym.

Budu moc rad za Vase rady, doporuceni ci napady:-)

Dekuji

Na ziadost tazatela je vlakno uzamknute (fleg)

Skusim mat zaverecne slovo (aj ked sa mi to urcite nepodari).
V povodnej otazke porovnaval tazatel svojho oblubenca s nicim. Ani na druhu vyzvu nebol schopny dodat nejakeho protikandidata a na to, aby sme z neho nieco dostali si musel zalozit dalsi thread (vdaka duplicite som ho uzamkol a tak sme sa obklukou vratili do tohoto).
Neskor nepochopil preco ho MMtank odradzal od kupy secondhandu, na argumenty ostatnych reaguje svojou jedinou pravdou, porovnava neporovnatelne (porovnavat procesory a na zaklade toho urcit vykon celej zostavy je usmevne, co tak porovnat chipsety, ich archikteturu, pozriet si FSB a takty pamati napr?) a tak nam vo finale vychadza, ze jediny a spravny kandidat je jeho vysnivany FS.
Ma este niekto z vas chut presviedcat ho o niecom inom?

Pripadam si zde jak v materske skolce,
proc mi pises co je treba vzit v uvahu, kdyz se porovnava vykon?
Ja jsem prave chtel, aby mi nejaky odbornik napsal, v cem jsou oba ntb vykonostne jine, zatim jsem cetl jen teorii.
Prat mi, aby se ten notebook pripadne pokazil, no to je opravdu neuveritelne.
V mem prvnim vlaknu jsem vypsal tech. udaje toho Fujistsu a dal pro srovnani novy ntb s cenou okolo 14tisic- tedy ten nejlevnejsi novy, nebylo treba psat konkretni udaje, jen jsem chtel vedet, jestli je mozne, ze by starsi model mohl byt s vykonem na tom lepe nez jakykoliv ten uplne nejlevnejsi model, co na tom bylo tak nejasneho?
Na prani jsem tedy uvedl k porovnani presne konkretni model, ale stejne mi tu nebyl schopen nikdo napsat tedy ty rozdily ve vykonu.

Vas jediny argument byla zaruka (to je jasne, to beru), ale mne zajimaly hlavne ty technicke rozdily ve vykonu, toho jsem se bohuzel nedockal, ale resila se zde brasna:-)

Tuto komedii uz at nekdo zase uzamkne, protoze to je parodie na to, jak nekomu normalnim zpusobem odpovedet na to co se pta- misto teorie, ironie a povysovani.

Tem co to mysleli dobre, dekuji, tem co to brali jen jako moznost ukazat, ja jsem ten odbornik a Ty budes poslouchat, nebo jsi povl- tem ani nedekuji, protoze ja kdyz chci nekomu ve svem oboru poradit (rovnez zadarmo), tak pro tu radu udelam maximum a toho mene zkuseneho beru jako rovnocen. partnera.
Ono je umeni a chce to i urcite zkusenosti, umet nekomu nejen poradit, ale taky aby si pri tom nepridal jako ponizeny blbec.

Dekuji za snahu a preji vsem jen fungl nove pocitace bez zavad:-)

Stejne budu opet pranyrovan, ze jsem si dovolil napsat to co jsem napsal, tak to tady rovnou zamknete a je to vyresene.

To jsou holt Cesi, hledat neco tam, kde nic neni

Já bych řekl že Ty nechceš radu ale vychválit ten starší fujitsu protože parametrově je lepší.

Je fajn že jsi měl 8 pc a s žádným problém, možná máš (pořád) štěstí.
Notebook ale prostě stárne 2x rychleji než obyčejný počítač.Opravy jsou podstatně dražší a pokud odejde deska tak šmitec nebo 6-8táců.

Jo a udělal bys mi prosím radost ? Kdybys ten starší notebook vzal a on se pokazil do dvou let, dáš vědět ?

Jen pro upresneni, nemel jsem jen stolni PC, mel jsem i 2 starsi ntb (ted nemyslim ten IBM, ktery mam nyni), ale staricky ACER a Siemens, koupil jsem je taky po zaruce, ale vypadaly jako nove a zadny problem jsem nezaznamenal, snad jen u jednoho jsem profoukl vetracek, protoze byl zaneseny.
A u stolnich PC, jsem mel jedinou zavadu a to, ze prestal slapat vetracek.
Nemyslim si, ze mam stesti (a pokud mam, tak snad jedine opravdu v tech PC), ale nikdy jsem si nemohl dovolit koupit fungl novy stroj, radeji jsem investoval do kvalitniho monitoru ci tiskarny.
Nevim, zda-li si ten Fujistu koupim, pokud vsak ano - tak dekuji za TVe prani, napsat sem, kdybych mel nahodou problem- proc Ti neudelat radost, ze.