Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhlazování písem

Zdravím a prosím o radu či kvalifikovaný názor:

LCD Eizo M1700 mi při práci s WordPerfectem 9, když použiji font Times New Roman o velikosti 9 a mám ve W-XP zapnuté vyhlazování hran rastrových písem metodou ClearType, kazí radost. "Obarvuje" černá písmena na bílém pozadí jakousi slabou červenou aurou. Při vyhlazování "standardní" metodou barevná aura vidět není, ale zase znaky s háčky mají háčky poněkud "nekompletní", pravé křídlo každého háčku je zobrazeno velmi slabě.

Tož co s tím, lidi?

[mod]Zmena veľkosti písmen v názve otázky (pôvodne všetko veľkými písmenami) (los)[/mod]

Řešení které navrhuju já: Vypnout funkci ClearType, nebo aspoň upravit pomocí specializovaných programů míru jeho účinku. Slouží k tomu třeba tuším TweakXP a tam si nastavíš, jak silně to má vyhlazovat, a asi to bude chtít najít kompromis.

Co s tym ma prepana obnovovacia frekvencia??? Cleartype je snad o rozlozeni R,G,B subpixelov, a nie o obnovovani :!:. Ak to nefunguje dobre tak to treba vypnut (monitor ma zrejme inac usporiadane subpixely ako ocakaval skvely tvorca mrkvosofti).
Hrat sa s frekvenciou je podla mna len nezmyselne zneviditelnenie nasledkov (ak to vobec pomoze, o com pochybujem) toho, jak tato skvela funkcia dodrbala obraz.

:>:WhatIsClearType.mspx :!:

Děkuji všem za postřehy.

ad frekvence - 75 Hz odmítá akceptovat a trvá na 60 Hz.

ad nesmyslné zneviditelnění následků - Jeho smysl tkví v tom, že daný postup bez vedlejších negativních efektů umožní nevidět to, co člověk vidět nechce. Pokud Microsoft něco nezvládl, je to jeho chyba, ale pokud metoda účel beze zbytku naplní, je dobrá, nikoli nesmyslná.

k.D

MM-ty si asi ináč usporiadaný,pretože som mal presne ten istý problem a ked som nastavil obnovovaciu frekvenciu(tak sa to nazýva vo Windows XP)na 75Hz písmo mám perfektné a bez problémov.To chcel vedieť "DAKAR".A figu borovú ma zaujíma čo vlastne robí obnovovacia frekvencia.Každý má iné skúsenosti a nikto by nemal vravieť že len on má pravdu,dočerta.
Tiež mám Eizo M1700 a pomohlo to.Mudrlant.

A len tak cistou nahodou pri tom prenastavovani sa ti to nepreplo na analog (DVI-I), alebo ine veci ktore si si ani nevsimol? Prave tu mam jeden stroj na ktorom "zarucene" nebolo nic robene okrem vymeny grafiky, a zrazu je tam iny ovladac na zvukovku (s ktorym aplikacia nejde korektne), ale "zarucene" tam nikto iny ovladac neinstaloval a urcite na to maju aj 10 svedkov, tak asi ho tam prisiel nainstalovat superman niekedy o 3 rano. :-) Na take tvrdenia som zvyknuty, nic si z toho nerob.

Pisem len fakty o ClearType, nic ine, svoj nazor si uz napisal, dotazovatel si snad precita vsetky nazory a je len na nom co s tym bude robit.
Ked sa teraz rozculujes tak mi z toho vyplyva ze prave ty mas pocit ze len ty mas pravdu.

Nemám stale pravdu ale toto som vyskúšal a išlo to.Ale trochu si ma nasrdil s tým že "Co s tym ma prepana obnovovacia frekvencia???" a rozoberáš tam všeliake subpixely a ich usporiadanie.Dakar chcel vedieť ako to odstrániť a nie "čo ako pracuje".Tak som si dovolil mu takto poradiť.A tiež ma nezaujima kde ma pri tom preplo keď to ide.Keby to nešlo ,potom by som uvažoval ďalej.Nič v zlom.

Hodne dlouho jsem laboroval, vcetne ruznych tune-up utilit na nastaveni vyhlazovani a vysledek byl ten, ze mne po delsim koukani na vyhlazene pismo bolela hlava, takze jsem od pouzivani vyhlazeneho pisma ustoupil.
Je zajimave, ze vyhlazovani bylo navrzeno pro LCD, ale prave na LCD jsou vysledky ve srovnani s CRT velmi zalostne...

Nevzpomenu. Ale odkazy na stazeni jsou v threadu, ktery uvadel Host.
Exisutje nekolik utilit pro doladeni ClearType - pomoci weboveho rozhrani, samostatna aplikace, panel nástrojů (tohle jedine vim, protoze ji mam jeste ulozenou - ClearType control panel)

Se zadnou z nich se mi to nepodarilo nastavit tak, aby me po delsi dobe prace z toho nebolela hlava a oci. Zkousel jsem to nekolik dnu, zkousel jsem se presvedcit, ze je to lepsi (kdyz to M$ tvrdi...). Bohuzel marne.

Clear type sa mi pozdava na CRT monitore :) lebo to pekne vyzera... Aj na laptope mi to pomohlo. Ale k veci. V ramci Microsoft Power Toys existuje Clear Type Tuning do control panelu v ktorom sa daju mierne vlastnosti cleartype upravit. Mozno pomoze...

http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powert oys/xppowertoys.mspx

a uz len uplne OT - ClearType pekne vyhladzuje pismenka textov, ked ich exportujem do obrazkov, aby sa dali citat lepsie na mobile, a text je o DOST citatelnejsi ako ked ho citam normalne ako txt na mobile. Som zvedavy kedy vyrobcom mobilov dojde, ze cleartype je fasa vec...

Postup:PR.tl.myši na plochu-vlastnosti-nastavenie-spresniť-monitor.
Nastavenie monitora-frekvencia obnovovania obrazovky.
Tam nastaviť 75Hz.Ale pod tým je:"skryť režimy ktoré sa na tomto monitore nedajú použiť".
V tom okničku musí byť fajka tj.odfajknuté.
Ak je maximum 60Hz tak mne pomohol nový BIOS.Potom som už tam mal 75Hz.Ale ak by si dával nový BIOS buď pri tom velmi opatrný.
Jednoduchšie som to už nevedel napísať
Vela zdaru.