Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhlazování písem

Zdravím a prosím o radu či kvalifikovaný názor:

LCD Eizo M1700 mi při práci s WordPerfectem 9, když použiji font Times New Roman o velikosti 9 a mám ve W-XP zapnuté vyhlazování hran rastrových písem metodou ClearType, kazí radost. "Obarvuje" černá písmena na bílém pozadí jakousi slabou červenou aurou. Při vyhlazování "standardní" metodou barevná aura vidět není, ale zase znaky s háčky mají háčky poněkud "nekompletní", pravé křídlo každého háčku je zobrazeno velmi slabě.

Tož co s tím, lidi?

[mod]Zmena veľkosti písmen v názve otázky (pôvodne všetko veľkými písmenami) (los)[/mod]

Hodne dlouho jsem laboroval, vcetne ruznych tune-up utilit na nastaveni vyhlazovani a vysledek byl ten, ze mne po delsim koukani na vyhlazene pismo bolela hlava, takze jsem od pouzivani vyhlazeneho pisma ustoupil.
Je zajimave, ze vyhlazovani bylo navrzeno pro LCD, ale prave na LCD jsou vysledky ve srovnani s CRT velmi zalostne...

Nevzpomenu. Ale odkazy na stazeni jsou v threadu, ktery uvadel Host.
Exisutje nekolik utilit pro doladeni ClearType - pomoci weboveho rozhrani, samostatna aplikace, panel nástrojů (tohle jedine vim, protoze ji mam jeste ulozenou - ClearType control panel)

Se zadnou z nich se mi to nepodarilo nastavit tak, aby me po delsi dobe prace z toho nebolela hlava a oci. Zkousel jsem to nekolik dnu, zkousel jsem se presvedcit, ze je to lepsi (kdyz to M$ tvrdi...). Bohuzel marne.

Postup:PR.tl.myši na plochu-vlastnosti-nastavenie-spresniť-monitor.
Nastavenie monitora-frekvencia obnovovania obrazovky.
Tam nastaviť 75Hz.Ale pod tým je:"skryť režimy ktoré sa na tomto monitore nedajú použiť".
V tom okničku musí byť fajka tj.odfajknuté.
Ak je maximum 60Hz tak mne pomohol nový BIOS.Potom som už tam mal 75Hz.Ale ak by si dával nový BIOS buď pri tom velmi opatrný.
Jednoduchšie som to už nevedel napísať
Vela zdaru.