Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Routr brzdí rychlost. Dá se zrychlit?

Mám TP link TL - WR542G. Po drátě mám k routeru připojený počítač a jede 30 Mbps jak mi dává poskytovatel , přes WI FI mám připojený notebook a jede tak 8 Mbps. Dá se to nějak přes router zrychlit, nebo koupit rychlejší, jestli existuje? Žádné stahování, jen prohlížení internetu.
Dík.

A proč na prohlížení netu? Pokud nestahuje (a psal, že ne), tak si myslím, že to načtení stránky o nulanulaprd rychleji stejně nepozná, a jestli chce stahovat, tak stejně víc záleží na tom, jaký má upload server, odkud to chce, a navíc to může pustit na tom počítači, co má přes kabel… Já bych tohle neřešil…

otázka je spíše v úrovni teoretické---proč to jede jinak než po dráté---jednoduchá odpověď je, že je to daň za Wifi---jelikož s degradací signálu stoupá chybovost, opakují se pakety a klesá propustnost....také záleží na zarušení sihnálu okolními sítěmi...ale sám azatel se přesvědčil, že to jede jinak ve vedlejší místnosti a přes dvě zdi ještě pomaleji....také signálu ubývá se čtvercem vzdálenosti...