Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné zkracování hesla k WPA-PSK

Hezký večer,
dostala jsem od Ježíška vytoužený router :-) (konkrétně Dlink DIR-635). Instalace stolního PC pomocí klonování MAC adresy byla jednoduchá, ovšem s wi-fi jsem se natrápila...
Nakonec se mi nějak podařilo připojit a Firefox šlapal. Potom jsem se dočetla, že není dobře ponechávat defaultní jméno routeru, tak jsem jej přejmenovala a vše nastavila znova (moje blbost, stačilo přejmenovat v administraci, že). Ale potom jsem se už nedokázala na internet připojit, přestože bezdrátové připojení bylo navázáno, síla signálu "vynikající" a router viděl můj noťas v bezdrátových zařízeních. Ale internet naběhl jen na první stránku po přihlášení, další už nenatáhl. Nechápala jsem proč, tak jsem se zkusila připojit na nezabezpečenou síť, která našimi panelákovými zdmi k nám prosákla - a podařilo se okamžitě a poslala jsem i mail :))
Zradu jsem tedy tušila ve svém vysokém zabezpečení WPA2. Při úplně prvním připojení to po mně samozřejmě chtělo klíč předem nastavený v administraci routeru. Když jsem se pak na tento klíč dívala ve Vlastnostech připojené sítě, tak jsem s údivem napočítala o 4 puntíky klíče méně (z původních 12), než jsem zadávala! Opravila jsem klíč na správné heslo, uložila - a zase bylo zkrácené o ty čtyři znaky... 12 znaků je přitom v povoleném rozsahu, můžete mi prosím někdo tuto záhadu vysvětlit?
Zkrátka, připojila jsem se s TÉŽE NASTAVENÍMI až po "nabourání se" do cizí nezabezpečené sítě a to heslo mám stále 8-puntíkové místo požadovaných 12. Tomu tedy nerozumím ani za mák...
Píšu z inkriminovaného netbooku, tudíž internet už šlape, ale stále mi vrtá ten kostrbatý způsob připojování přes vlastní wifinu.
Proč se to heslo scvrkává? Snad na to nemá vliv to, že vše nastavuji z omezeného účtu? Díky předem za vysvětlení, jsem z toho docela jelen :-/

Dovolím si z vlastní zkušenosti oponovat ;-):
netbook Acer A110, se kterým jsem měla těžkosti s připojením přes wifi, mi půldruhého roku šlapal bezvadně a po zjištění existence malého programu urychlujícího levný SSD disk se z něj stal téměř závodní počítač :puff: . Pak odešel SSD, v záruce mi jej vyměnili a po osobním donesení do servisu v Brně v úterý jsem jej ve čtvrtek držela v ruce opravený!
Nečekala jsem tak bryskní opravu, tak jsem si hned druhý den koupila současný 10" Asus 1005PX (Acer zdědil manžel) a nyní již po 3 měsících se náhle tak sekal a kousal (opakovaně), že neměla jsem vůbec jistotu, zda se dostanu do účtu a v servisu mi jej odmítli prozatím vzít, dokud nezkusím kompletní recovery systému pře F9. To jsem právě teď večer udělala a modlím se, aby aspoň tento noťásek měl delší životnost. Poněkud lituji jeho koupě, protože oproti Aceru je línější, méně USB portů, blbě se otvírá, klávesnici má Acer také (subjektivně) lepší...
Takže je to spíš o štěstí na kus a i dobrá značka může velmi zklamat.

Tak jsem si ještě jednou pořádně přečetla podmínky zadání znaků do wpa-key a vážně jsou tam jen číslice a písmena... (příště si pořádně utřu brejle, slibuju). Ale překvapuje mě, že router to schroupal i tak.
wifinastavuji.jpg

Obrala jsem tedy heslo o ty zvláštní znaky a místo nich přidala číslici. V admin rozhraní routeru vidím 11 puntíků:

novwpakey.jpg

kdežto na netbooku ve Vlastnostech vybrané sítě opět pouze 8:

novywpa.jpg

S jiným netbookem Asus 1005PX jsem se připojila na rozdíl od Aceru Aspire One A110 okamžitě, přežil i změnu klíče :-). Stáhla jsem si i (už ručně) aktualizace a bez problému. Jsou věci mezi nebem a zemí...
Ale jsem šťastná, že mi připojení přes wifi funguje a řekla bych, že to mám i poměrně dobře zabezpečené.
Ještě jednou vám všem děkuji.